притисни ентер »

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс

Екипата на Ајакс во средата со победата над Де Грапшаф (1-4) ја обезбеди 34 титула во домашното првенство. Со овој трофеј Ајакс ја осигураа двојата круна по победата во купот, а на прославата во Амстердам излегоа над 100 000 фанови на клубот. Ајакс иако децении наназад важи за еден од најдобрите клубови во Холандија, титулата во домашното првенство

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс

Екипата на Ајакс во средата со победата над Де Грапшаф (1-4) ја обезбеди 34 титула во домашното првенство. Со овој трофеј Ајакс ја осигураа двојата круна по победата во купот, а на прославата во Амстердам излегоа над 100 000 фанови на клубот. Ајакс иако децении наназад важи за еден од најдобрите клубови во Холандија, титулата во домашното првенство

ИМПРЕСИВНО! ГOPEШE АМСТЕРДАМ! Над 100.000 фанови ја славеа титулата на Ајакс (ВИДЕО)

ИМПРЕСИВНО! ГOPEШE АМСТЕРДАМ! Над 100.000 фанови ја славеа титулата на Ајакс (ВИДЕО)

Екипата на Ајакс во средата со победата над Де Грапшаф (1-4) ја обезбеди 34 титула во домашното првенство. Со овој трофеј Ајакс ја осигураа двојата круна по победата во купот, а на прославата во Амстердам излегоа над 100 000 фанови на клубот. Ајакс иако децении наназад важи за еден од најдобрите клубови во Холандија, титулата во домашното првенство

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во својата кариера

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во својата кариера

Фудбалерите на Ајакс синоќа со своите навивачи ја прославија двојната круна, а на прославата во Амстердам се собраа повеќе од 100 илјади навивачи на славниот холандски клуб. Ајакс неодамна ја освои титулата во Купот, а деновиве ја обезбедија и шампионската титула во холандското првенство. Оваа титула сигурно е една од најдрагите за Клас Јан Хунтелар

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во кариерата!

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во кариерата!

Фудбалерите на Ајакс вчера со своите навивачи ја прославија двојната круна, а на прославата во Амстердам имаше преку 100.000 навивачи на холандскиот клуб. Ајакс неодамна ја освои титулата во купот, а вчера ја осигураа и титулата во лигата. Во неверојатна атмосфера играчите на овој клуб со навивачите ги прославија титулите, а на прославата имаше преку

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во својата кариера

Хунтелар после 17 години ја освои првата лигашка титула во својата кариера

Фудбалерите на Ајакс синоќа со своите навивачи ја прославија двојната круна, а на прославата во Амстердам се собраа повеќе од 100 илјади навивачи на славниот холандски клуб. Ајакс неодамна ја освои титулата во Купот, а деновиве ја обезбедија и шампионската титула во холандското првенство. Оваа титула сигурно е една од најдрагите за Клас Јан Хунтелар

Ајакс слави титула пред 100.000 фанови (ВИДЕО)

Ајакс слави титула пред 100.000 фанови (ВИДЕО)

Екипата на Ајакс, ја прослави титулата во холандскиот шампионат пред 100.000 фанови на еден од плоштадите во Амстердам. Ајакс имаше сезона од сништата, секунди го делеа од пласман во финалето на Лигата на шампионите , но затоа во Холандија не дозволи никакво изненадување. Прво триумфира во холандскиот куп, а вчера по пауза од пет години, со триумфот

Фудбалско лудило во Амстердам – Илјадници ја слават титулата на Ајакс (ВИДЕО)

Фудбалско лудило во Амстердам – Илјадници ја слават титулата на Ајакс (ВИДЕО)

Тимот на Ерик тен Хаг со високи 4: 1 вчеравече го победи Де Граафчап и дојде до шампионската титула. 90 minuten lang...👀 #nummer34 pic.twitter.com/zQC8PZ8ZjJ — AFC Ajax (@AFCAjax) May 16, 2019 На еден од главните плоштади во Амстердам беше поставена голема бина на која фудбалерите на Ајакс повеќе од еден час се дружеа со своите навивачи. PARTY INCOOOOOMING

Се тресе Амстердам: Илјадници навивачи ја слават двојната круна на Ајакс (ВИДЕО)

Се тресе Амстердам: Илјадници навивачи ја слават двојната круна на Ајакс (ВИДЕО)

Ајакс ја воодушеви Европа со својата храбра и прекрасна игра, која за малку ќе им донесеше финале во Лигата на шампиони. Ајакс беше на чекор до пласман во финале во елитното натпреварување, но на мечот со Тотнем нивните надежи ги урна Лукас Мура во последните секунди. Сепак, тимот од Амстердам постигна голем успех, па освои двојна круна, односно го

Спектакуларни сцени од Амстердам: Ајакс ја слави двојната круна (ВИДЕО)

Спектакуларни сцени од Амстердам: Ајакс ја слави двојната круна (ВИДЕО)

Ајакс ја воодушеви фудбалска европска со својата храбра и прекрасна игра која за малку ќе му донесеше финале во Лигата на шампионите. Во реваншот од полуфиналето Ајакс се до последните секунди против Тотенхем имаше резултат кој го води во финалето, но тогаш Лукас Моура постигна гол со кој ги одведе Англичаните во големото финале. Покрај успехот во