притисни ентер »

Роден е да биде најдобар, Кристијано Роналдо урива рекорди

Роден е да биде најдобар, Кристијано Роналдо урива рекорди

Роден е да биде најдобар, Кристијано Роналдо урива рекорди Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо успеа да го собори европскиот рекорд по бројот на постигнати голови во квалификациските средби за пласман на европските првенства. Со своите четири гола на дуелот со Литванија синоќа, суперѕвездата на Јувентус веќе стигна до бројката

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1. Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1. Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија

СО ЧЕТИРИТЕ ГОЛА СИНОЌА: Роналдо го урна европскиот рекорд на Роби Кин

СО ЧЕТИРИТЕ ГОЛА СИНОЌА: Роналдо го урна европскиот рекорд на Роби Кин

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо успеа да го собори европскиот рекорд по бројот на постигнати голови во квалификациските средби за пласман на европските првенства. Со своите четири гола на дуелот со Литванија синоќа, суперѕвездата на Јувентус веќе стигна до бројката од 25 гола на 31 настап за Португалија во квалификациски

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1. Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија

Роналдо нов рекордер со постигнати голови на квалификациски мечеви за ЕП

Роналдо нов рекордер со постигнати голови на квалификациски мечеви за ЕП

Португалскиот фудбалски интернационалец  Кристијано Роналдо собори европскиот рекорд според бројот на постигнати голови во квалификациските натпреаври за пласман на европските првенства. Со своите постигнати последни четири гола на мечот против Литванија играчот на Јувентус стигна до бројката од 25 гола на 31 настап за Португалија во квалификациските

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург

Роналдо по бравурата во Вилнус: Убаво е чувството, ама не играм за рекорди!

Роналдо по бравурата во Вилнус: Убаво е чувството, ама не играм за рекорди!

Португалската гол-машина Кристијано Роналдо урна еден куп рекорди синоќа со четворката во Вилнус против Литванија, но и покрај фантастичниот голгетерски ефект, често самобендисаниот фудбалер на Јувентус сепак го стави тимот во преден план и победата со која е направен нов исчекор кон пласман на Евро 2020. Роналдо после четирите гола со кои стигна до

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1. Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија. На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1. Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија

Роналдо вчера постигна четири гола и сруши повеќе рекорди

Роналдо вчера постигна четири гола и сруши повеќе рекорди

Португалија и Србија запишаа гостински победи во шестото коло од групата Б во квалификациите за Европското првенство. Србија и Португалија се борат за второто место со тоа што Кристиано Роналдо и друштвото имаат бод повеќе и натпревар помалку од својот ривал. Португалија вчера гостуваше кај последнопласираната Литванија и славеа со 5:1. Неверојатен

Едноставно е неверојатен, Роналдо собори рекорди кои се тешко достижни

Едноставно е неверојатен, Роналдо собори рекорди кои се тешко достижни

Португалецот Кристијано Роналдо со четири гола ја уништи Литванија, со тоа собори рекорди кои ќе бидат императив на следните генерации. Роналдо има 34 години, но не знае за доста, со Португалија ја брани титулата Европски првак, во квалификациите блеска, собори неколку рекорди кои се недостижни за следните генерации. Португалецот е прв со 54. хет-трика

Роналдо шоу во Вилнус: Кристијано постигна четири гола, еден ќе го памети цел живот (Видео)

Роналдо шоу во Вилнус: Кристијано постигна четири гола, еден ќе го памети цел живот (Видео)

Кристијано Роналдо го одбележа квалификацискиот меч кој оваа вечер се одигра во Вилнус, пресметка во која Португалците сосема очекувано ги освоија трите бода на гостувањето во Литванија. Ѕвездата на Јувентус се најде во фокусот бидејќи беше главен причинител за постигнатите четири гола на Портуалија до водство од 1:4, а конечните 1:5 ги постави Карвалјо

ВИДЕО: Роналдо е машина за голови, со четири ја реши Литванија

ВИДЕО: Роналдо е машина за голови, со четири ја реши Литванија

Португалија ја победи Литванија со 5-1, ова е втора врзана гостинска победа за селекцијата во која Роналдо постигна четири гола. Роналдо погоди еднаш во првиот дел и уште три пати во второто полувреме за убедлива победа на Португалија во групата Б. Португалија е втора на табелата со 8 бода од четири натпревари, Украина е лидер со 13 бода од пет средби

Роналдо со „покер голови“, сам ја реши Литванија (ВИДЕО)

Роналдо со „покер голови“, сам ја реши Литванија (ВИДЕО)

По двете стартни ремија во групата, селекцијата на Португалија ја обезбеди и втората победа во квалификациите, откако вечерва на гостувањето во Вилнус славеше со 5:1 над домашната Литаванија. Мечот ќе остане забележан по четирите гола на првата ѕвезда во португалскиот тим, Кристијано Роналдо, кој одигра 79 минути на средбата и уште еднаш ја потврди

ВИДЕО: Роналдо е машина – со ЧЕТИРИ гола ја уништи Литванија

ВИДЕО: Роналдо е машина – со ЧЕТИРИ гола ја уништи Литванија

Фудбалската репрезентација на Португалија забележа висока победа во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година и како гостин во Литванија триумфира со 1-5 (1-1). Литванците правеа проблем само во првиот дел, но најдобриот фудбалер на гостинот, Кристијано Роналдо , покажа дека е вистинска машина и зошто се смета за еден од најдобрите