притисни ентер »

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Јапонскиот Меси ќе игра за резервниот тим на Реал

Јапонскиот Меси ќе игра за резервниот тим на Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Реал и го украде на Барселона јапонското чудо од дете

Реал и го украде на Барселона јапонското чудо од дете

Перез веќе ги донесе Јовиќ, Милита, Менди и Хазард , а наскоро на Бернабеу ќе стигне и 18 годишниот Јапонец , Такефуса Кубо. Реал е многу заинтересиран за младиот Јапонец , кој игра за ФЦ Токио и би го купиле за два милиона евра. Кубо беше играч на Барселона , а пради него каталонскиот клуб во 2014 доби забрана за трансфер поради неговата возраст од

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Барса зажали поради него: Реал го купи јапонскиот „Меси“!

Барса зажали поради него: Реал го купи јапонскиот „Меси“!

Продолжуваат летните засилувања во Реал, денеска „кралскиот“ клуб објави дека нов играч е младиот јапонски репрезентативец, Такефуса Куба. После Јовиќ, Милитао, Менди и Азар, челниците на Реал одлучија да го ангажираат и младиот јапонски репрезентативец (18). Секако тој веднаш нема да биде префрлен во првиот тим, туку во вториот. Интересен е податокот

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Јапонскиот Меси потпиша за Реал Мадрид

Јапонскиот Меси потпиша за Реал Мадрид

Младиот фудбалер Такефуса Кубо е најновото засилување на Реал Мадрид, соопштија од „кралскиот клуб’“. Кубо наредната сезона ќе игра за Кастилја, вториот тим на Реал Мадрид. Шпанските медиуми објавија дека 18 годишниот фудбалер потпишал пет годишен договор, а ќе заработува два милиони евра по сезона. Реал за овој играч платил два милиони евра. Кубо

Јапонскиот Меси поради неверојатна грешка на Барселона заврши во Реал

Јапонскиот Меси поради неверојатна грешка на Барселона заврши во Реал

Јапонскиот фудбалер Такефуса Кубо потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид. Кубо е најновиот член на „Кралевите“, но пристигнувањето на 18-годишниот во Мадрид, се разбира, не е пропратено, како што е беше со Јовиќ, Азар или Менди од Лион. Младиот играч следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал Мадрид. Тој играше за младинската селекција во

Барса извиси, „јапонскиот Меси“ одби да се врати на Камп Ноу и го одбра лутиот ривал Реал

Барса извиси, „јапонскиот Меси“ одби да се врати на Камп Ноу и го одбра лутиот ривал Реал

Реал Мадрид денеска соопшти ново засилување, можеби не е звучно како претходните кои дојдоа ова лето, но „кралевите" издвојуваа важна битка и пред Барса го украдоа „јапонскиот Меси". По Родриго, Едер Милитао, Лука Јовиќ, Еден Азар и Ферлан Менди, денеска Реал соопшти ангажман на уште еден фудбалер. Можеби не се работи за звучно име, но „кралевите“

Реал Мадрид и го нанесе првиот удар на Барселона за идната сезона

Реал Мадрид и го нанесе првиот удар на Барселона за идната сезона

Реал Мадрид и го нанесе првиот удар на Барселона за идната сезона Шпанскиот клуб Реал Мадрид денеска потврди дека го добил потписот на јапонскиот вундеркинд, Такефуса Кубо. Тинејџерот е важна инвестиција за иднината на „кралскиот клуб“ и на почетокот ќе биде дел од младинската академија и тренер ќе му биде Раул Гонзалес. Кубо потпишал петгодишен договор

Официјално: Реал Мадрид го купи играчот поради кој Барселона доби забрана за трансфери

Официјално: Реал Мадрид го купи играчот поради кој Барселона доби забрана за трансфери

Реал Мадрид официјално објави дека го доведе 18 годишниот Јапонец: Такефусо Куба. После Јовиќ, Милитао, Родриго, Менди и Азар управата на Реал се одлучи да го купи младиот јапонски репрезентативец кој би требало да игра за вториот тим на „кралевите“. Кубо беше играч на Барселона, а каталонскиот гигант во 2014 година поради него доби забрана за трансфери

Сол на раната, поради него Барса доби забрана за трансфери а сега тој потпиша за Реал Мадрид

Сол на раната, поради него Барса доби забрана за трансфери а сега тој потпиша за Реал Мадрид

„Кралевите“ денеска донесоа уште едно засилување, на Сантијаго Бербанебу пристигнува талентираниот Јапонец Такефуса Кубо, кој следната сезона ќе биде дел од Кастиља тимот. Реал Мадрид веќе потроши преку 300 милиони евра за засилувања, но нема да запре тука и се очекува ова лето да одвои барем уште 150 милиони евра. Пол Погба е последното делче од

Нов потпис во Мадрид

Нов потпис во Мадрид

Реал Мадрид денес доби уште еден играч. Кралевите официјално го потврдија доаѓањето на јапонскиот играч Такефуш Кубo, 18-годишен напаѓач. Овој млад фудбалер потпиша договор на шест години со Реал, а во следната сезона ќе игра за резервниот тим на Мадридскиот гигант. Тој е многу интересен играч кој играше за младинскиот тим на Барселона, и секако е

Удар за Барселона: Реал Мадрид му го украде „јапонскиот Меси“ на големиот ривал

Удар за Барселона: Реал Мадрид му го украде „јапонскиот Меси“ на големиот ривал

Шпанскиот клуб Реал Мадрид денеска потврди дека го добил потписот на јапонскиот вундеркинд, Такефуса Кубо. Тинејџерот е важна инвестиција за иднината на „кралскиот клуб“ и на почетокот ќе биде дел од младинската академија и тренер ќе му биде Раул Гонзалес. Кубо потпишал петгодишен договор со Реал, а доаѓа од екипата на Токио која ќе заработи 2 милиона

Реал Мадрид го купи јапонскиот Лео Меси!

Реал Мадрид го купи јапонскиот Лео Меси!

Шпански Реал Мадрид го донесе шестото летно засилување откако потпиша договор со Јапонецот Такефуса Кубо, фудбалер за врска на Токио. Кубо во својата земја го нарекуваат „јапонскиот Лео Меси“, а пред некое време беше на радарот и на шпанска Барселона, а овој месец дебитираше за репрезентацијата на Јапонија. Кубо во моментов е со националниот тим во

Реал не носи само ѕвезди, мисли и на иднината: Најталентираниот Јапонец нов „крал“!

Реал не носи само ѕвезди, мисли и на иднината: Најталентираниот Јапонец нов „крал“!

Екипата на Реал Мадрид по само неколку дена од стартот на летниот трансфер период го сруши клупскиот рекорд и досега потроши над 300 милиони евра, но тука не застанува. Од денес нов член на шпанскиот гигант е јапонската сензација Такефуса Кубо, кој има само 18 години и важи за најталентираниот фудбалер на оваа држава. Во својата земја го нарекуваат

Реал Мадрид и го нанесе првиот удар на Барселона за идната сезона

Реал Мадрид и го нанесе првиот удар на Барселона за идната сезона

Шпанскиот клуб Реал Мадрид денеска потврди дека го добил потписот на јапонскиот вундеркинд, Такефуса Кубо. Тинејџерот е важна инвестиција за иднината на „кралскиот клуб“ и на почетокот ќе биде дел од младинската академија и тренер ќе му биде Раул Гонзалес. Кубо потпишал петгодишен договор со Реал, а доаѓа од екипата на Токио која ќе заработи 2 милиона