притисни ентер »

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Манчестер Сити во средбата од 18. коло на Премиерлигата, го совлада Брајтон на свој терен со 1:0. Доминацијата на Сити на овој меч ја круниса Фил Фоден со гол во 44. минута. Во продолжението од мечот Брајтон имаше неколку опасни напади, а во 90. минута Стерлинг утна пенал и не донесе поубедлива победа за Сити. Инаку Пеп Гвардиола на овој меч играше

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Манчестер Сити во средбата од 18. коло на Премиерлигата, го совлада Брајтон на свој терен со 1:0. Доминацијата на Сити на овој меч ја круниса Фил Фоден со гол во 44. минута. Во продолжението од мечот Брајтон имаше неколку опасни напади, а во 90. минута Стерлинг утна пенал и не донесе поубедлива победа за Сити. Инаку Пеп Гвардиола на овој меч играше

Фоден е херојот на Манчестер Сити, погоди за победа над Брајтон (ВИДЕО)

Фоден е херојот на Манчестер Сити, погоди за победа над Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. Манчестер Сити дојде до трите планирани бода, но не беше нималку лесно, Брајтон се покажа како тврд орев и прими само еден гол. Клучниот момент се случи во 44. минута кога по додавање од Де Брујне, Фил Фоден постигна

„Граѓаните“ во победничка серија, Фоден го сруши Брајтон

„Граѓаните“ во победничка серија, Фоден го сруши Брајтон

Англискиот вицешампион ја оствари четвртата победа по ред. Фудбалерите на Манчестер сити ја потврдија одличната форма и во наптреварот против Брајтон славејќи со минимални 1:0 во рамките на 18. коло од Премиер лигата. Ова беше четврта победа по ред за „граѓаните“, а херој на натпреварот е Фил Фоден кој во 44. минута го постигна единствениот гол на

Фоден му донесе победа на Манчестер Сити над Брајтон (ВИДЕО)

Фоден му донесе победа на Манчестер Сити над Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. Манчестер Сити дојде до трите планирани бода, но не беше нималку лесно, Брајтон се покажа како тврд орев и прими само еден гол. Клучниот момент се случи во 44. минута кога по додавање од Де Брујне, Фил Фоден постигна

Стерлинг ја погоди трибината од „белата точка“, голот на Фоден доволен за победа на Сити (Видео)

Стерлинг ја погоди трибината од „белата точка“, голот на Фоден доволен за победа на Сити (Видео)

Манчестер Сити е се поблиску до самиот врв во Премиер лигата и со еден натпревар помалку стигна на само минус четири од лидерот Манчестер Јунајтед, откако во заостанатиот натпревар против Брајтон вечерва оствари минимална победа. Избраниците на Пеп Гвардиола играат се подобро од натпревар во натпревар, а иако денеска не беа убедливи на теренот, сепак

Сити минимално за седма победа по ред во Премиерлигата (ВИДЕО)

Сити минимално за седма победа по ред во Премиерлигата (ВИДЕО)

Манчестер сити го совлада Брајтон со 1-0 во рамки на 18.коло во Премиерлигата. Стрелец на единствениот гол на „Етихад“ беше Фил Фоден во 44-тата минута. Домашните можеа да дојдат до поубедлива победа, но Рахим Стеринг не реализираше пенал во 92-та минута.

ВИДЕО: Сити со еден гол го реши Барајтон и се доближи до лидерот во Премиер лигата

ВИДЕО: Сити со еден гол го реши Барајтон и се доближи до лидерот во Премиер лигата

Манчестер Сити со еден гол го победи Барнли и со новите три бода сега е на -4 бода во однос на лидерот Јунајтед на табелата во Премиер лигата. Единствениот гол за победа на Сити го постигна Фоден пред крајот на првиот дел. Сити по оваа победа на  „Итихад“ има  32 бода, лидер е градскиот ривал Јунајтед со 36 бода.

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Манчестер Сити во средбата од 18. коло на Премиерлигата, го совлада Брајтон на свој терен со 1:0. Доминацијата на Сити на овој меч ја круниса Фил Фоден со гол во 44. минута. Во продолжението од мечот Брајтон имаше неколку опасни напади, а во 90. минута Стерлинг утна пенал и не донесе поубедлива победа за Сити. Инаку Пеп Гвардиола на овој меч играше

ВИДЕО: Фоден го израдува Сити и го доближи до Ливерпул и Јунајтед

ВИДЕО: Фоден го израдува Сити и го доближи до Ливерпул и Јунајтед

Манчестер Сити славеше на домашен терен над Брајтон (1-0) во рамки на 18. рунда од англиската Премиер лига и ја продолжи победничката серија во најквалитетното фудбалско натпреварување на Островот. Извештај од натпреварот: „Граѓаните“ го надиграа Брајтон, но мора да се задоволат со минималниот триумф. Ова беше четврта победа по ред за тимот на Пеп

Гвардиола единствениот напаѓач го остави на клупа, повторно ќе игра со лажна деветка

Гвардиола единствениот напаѓач го остави на клупа, повторно ќе игра со лажна деветка

Манчестер Сити од 19 часот го пречекува Брајтон во натпревар од 18. коло во англиската Премиер лига. Познато е дека Пеп Гвардиола има проблеми со напаѓачите. Агуеро е во изолација, а Жесус му е единствениот напаѓач на располагање. Сепак, Бразилецот не доби шанса од првата минута против Брајтон. Пеп одлучи повторно да игра со лажна деветка и веројатно

ВИДЕО: Шефилд по 18 кола ја забележа првата победа во ПЛ

ВИДЕО: Шефилд по 18 кола ја забележа првата победа во ПЛ

Екипата на Шефилд Јунајтед конечно го скрши малерот и преку Њукасл (1-0) ја забележа првата победа во новата сезона од англиската Премиер лига. Извештај од натпреварот: Фенерџијата беше единствен без триумф во овогодинешното издание на најквалитетната лига на Островот, но во вториот дел поради едно невнимание во казнениот простор дојде до ситуација