ВИДЕО: Харден е магионичар, со додавање меѓу нозе збуни двајца противници!

Џејмс Харден, еден од најдобрите кошаркари на денешницата и оваа сезона игра во одлична форма во НБА лигата. Со неговиот Хјустон Рокетс бележат успеси на почетокот на новиот шампионат, а ноќва нова жртва им беше Чикако Булс. „Брадата“ мечот го заврши со неверојатни 47 поени, 10 скока и девет асистенции, од кои една беше фантастична, откако со додавање