притисни ентер »

“Огнени” изданија: Овие холивудски дами го прекршиле основното правило на црвениот тепих

“Огнени” изданија: Овие холивудски дами го прекршиле основното правило на црвениот тепих

Средината на месец мај е традиционално резервирана за Канскиот фестивал, а и оваа година сме сведоци на врвната елеганција и гламурот. Во изминатите два дена, на црвениот тепих особено внимание привлекоа три дами во црвени тоалети. Црвената боја е, рамо до рамо со белата и црната, најчест избор за гала настаните, па така ни филмскиот фестивал во Кан

ФОТО: Некои покажаа гламур, а некои долната облека - провокативни изданија на црвениот тепих

ФОТО: Некои покажаа гламур, а некои долната облека - провокативни изданија на црвениот тепих

Црвениот тепих на фестивалот во Кан е важно место за актерите и љубителите на филмот, но подеднакво е важно и за светот на модата. Сите нетрпеливо очекуваат да видат во какви креации ќе се појават ѕвездите. 72. Кански фестивал беше официјално отворен со филмот „The Dead Don't Die", а вие во нашата галерија погледнете како изгледаа најрповокативно облечение

ФОТО: Тие го покорија црвениот тепих, но времето застана кога се појави таа - носеше бајковит фустан

ФОТО: Тие го покорија црвениот тепих, но времето застана кога се појави таа - носеше бајковит фустан

Завчера свечено беше отворен 72. Кански фестивал и тоа со премиерата на филмот „The Dead Don't Die", а црвениот тепих го покориле славните, но и оние помалку славни убавици. Не е тајна дека оваа манифестација отсекогаш подразбирала врвна елеганција без никаков потенцијал и вулгарност, па затоа и овој пат бевме сведоци на женственост и гламур на највисоко