притисни ентер »

Сопругата на Тони Михајловски ја победи болеста – Александра проговори за тешките моменти низ кои поминала

Сопругата на Тони Михајловски ја победи болеста – Александра проговори за тешките моменти низ кои поминала

ИЗВОР Скопје24 | октомври 27, 2020 Сопругата на Тони Михајловски, Александра Јорева Михајловска на својот фејсбук профил си ја отвори душата и проговори низ што се поминала во изминатиот период, за борбата со тешката болест од која излезе како вистински победник. Таа низ статусот кој го објави им се заблагодари на сите оние кои беа секогаш до неа во

Сопругата на Тони Михајловски за борбата со ракот:  Душата боли, ама ќе живеам уште 30 години

Сопругата на Тони Михајловски за борбата со ракот: Душата боли, ама ќе живеам уште 30 години

Сопругата на актерот и водител Тони Михајловски, Александра Јорева Михајловски (41) сподели и раскажа за свјата борба со ракот. Таа лани била примена во болницата „Аџибадем Систина“ на гинеколошко акушерскиот оддел каде и била утврдена дијагноза рак на матката. „Бев оперирана од врвниот тим на чело со мојот гинеколог Митко Ивановски. Едно големо благодарам

Сопругата на Тони Михајловски за борбата со ракот: Душата боли, ама ќе живеам уште 30 години

Сопругата на Тони Михајловски за борбата со ракот: Душата боли, ама ќе живеам уште 30 години

Сопругата на актерот и водител Тони Михајловски, Александра Јорева Михајловски (41) сподели и раскажа за свјата борба со ракот. Таа лани била примена во болницата „Аџибадем Систина“ на гинеколошко акушерскиот оддел каде и била утврдена дијагноза рак на матката. „Бев оперирана од врвниот тим на чело со мојот гинеколог Митко Ивановски. Едно големо благодарам

Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер: Сопругата на Тони Михајловски емотивна за борбата со тешката болест

Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер: Сопругата на Тони Михајловски емотивна за борбата со тешката болест

Александра, сопругата на актерот Тони Михајловски на својот профил на Фејсбук си ја отвори душата за борбата со болеста, од која Александра излезе како победник. Прочитајте го во целост:

Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер: Сопругата на Тони Михајловски објави емотивен фејсбук статус

Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер: Сопругата на Тони Михајловски објави емотивен фејсбук статус

Статус на Александра Јорева Михајловска: „На 24.10.2019 година во Аџибадем Систина на генеколошко акушерскиот оддел бев примена за целосна хитерктомија со дијагноза adenocarcinoma serosum endometrii оперирана од врвниот тим на чело со мојот гениколог Митко Ивановски и Костадиновски. Едно големо благодарам прво на нив за брзата реакција и организација,