притисни ентер »

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници. Текстот ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019 „Возбудена сум што можам

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019 „Возбудена сум што можам

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. „Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас“, додаде Меланија споделувајќи и видео.

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. – Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас – додаде Меланија споделувајќи и видео. “The Spirit of America”

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Меланија покажа какво и е по дома!

Меланија покажа какво и е по дома!

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. - Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната божиќни празници. “The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse ! I am

Меланија покажа какво и е по дома!

Меланија покажа какво и е по дома!

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. - Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната божиќни празници. “The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse ! I am

Меланија Трамп ја накити Белата куќа за Божиќ (Фото)

Меланија Трамп ја накити Белата куќа за Божиќ (Фото)

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

(ВИДЕО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

(ВИДЕО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас – напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници. “The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse ! I am

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом. 49-годишната прва дама на САД изгледаше модерно во светол стајлинг додека ги покажуваше елките, цветовите и лампионите.

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

(Фото) БОЖИЌНА ЕУФОРИЈА ВО БЕЛАТА КУЌА: Меланија воодушеви со годинешната празнична декорација

(Фото) БОЖИЌНА ЕУФОРИЈА ВО БЕЛАТА КУЌА: Меланија воодушеви со годинешната празнична декорација

Изминатиов викенд, првата дама на САД на официјалниот инстаграм-профил откри дел од празничната акција за која беше задолжена apмија волонтери, кои внимателно ја китеа новогодишната елка. Официјалното вклучување на светилките е предвидено на 5 декември, а во продолжение можете даја погледнете прекрасната празнична декорација за која е заслужна Меланија

Погледнете како Меланија Трамп ја декорираше Белата куќа за Божиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Погледнете како Меланија Трамп ја декорираше Белата куќа за Божиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Во духот на традицијата ѝ припаднала честа да ја украси внатрешноста на претседателската резиденција по сопствен вкус и желба. Откако помина Денот на благодарноста, Меланија и Доналд Трамп се вратија во Вашингтон, а првата дама на САД на социјалните мрежи откри како изгледа празничниот амбиент во Белата куќа. Во духот на традицијата ѝ припаднала честа

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

Првата дама на САД, Меланија Трамп викендов на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа. Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината. И самата Меланија годинава одлучи да биде во комплетно бел стајлинг, кој подразбира бел плетен фустан

Еве како Меланија Трамп оваа година ја украси Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Еве како Меланија Трамп оваа година ја украси Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. Таа ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил. View this post on Instagram Volunteers are hard at work at the @WhiteHouse. Thank you to all who came all across our

(ГАЛЕРИЈА) Магично: Меланија Трамп ја укрaси Белата куќа во духот на Америка

(ГАЛЕРИЈА) Магично: Меланија Трамп ја укрaси Белата куќа во духот на Америка

За овогодинашното украсување по пoвод новогодишните и божиќни празници, првата дама на САД, Меланија Трамп избра тема со наслов „Духот на Америка“. Американскиот дух во божиќно руво, се пресликува во белите украси со мотиви на ѕвезди и линии, какви има на американското знаме. Белата куќа е украсена со многу бели и црвени цветови и снег. Во украсување

Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ (фото+видео)

Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ (фото+видео)

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

„Духот на Америка“ преточен во божиќните декорации на Меланија Трамп во Белата куќа

„Духот на Америка“ преточен во божиќните декорации на Меланија Трамп во Белата куќа

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година Меланија се одлучи за тема „Духот на Америка“. --> Панделки, траки, лампиони и други патриотски орнаменти