притисни ентер »

ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово и на Пелистер

ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово и на Пелистер

Во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот

(Видео) Снег во Маврово

(Видео) Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

(Видео) Снег во Маврово

(Видео) Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово

ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово

Во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот

(Видео) Снег во Маврово

(Видео) Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

Падна првиот снег во Македонија

Падна првиот снег во Македонија

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија. Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер. За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Македонија падна првиот снег (ВИДЕО)

Во Македонија падна првиот снег (ВИДЕО)

Снег попладнево и вечерва паѓа во Маврово , Пелистер , Нижеполе и на Караџица. И за утре метеоролозите најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени со северен ветер .

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО) Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила. Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве. Времето денеска во државата е студено и ветровито. Најавата е дека поларен бран ја зафати

Снег во Маврово

Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег . Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

(Видео) Снег во Маврово

(Видео) Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

ВИДЕО: Падна првиот снег во Македонија

ВИДЕО: Падна првиот снег во Македонија

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија. Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер. За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

Откако хидрометерелошкиот завод на Македонија го најави денешното студено време, низ високите предели на макдонските планини провеа и првиот снег. Снег попладнево и вечерва засега паѓа во Маврово, Пелистер, Нижеполе и на Караџица. И за утре метеоролозите од хидрометерелошкиот завод најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени

Првиот снег падна во Македонија

Првиот снег падна во Македонија

ИЗВОР Скопје 24 | ноември 21, 2020 Според најавата од Хидрометерелошкиот завод на Македонија, денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија. Така првиот снег попладнево падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер. За утре прогнозите

(Видео) Снег во Маврово

(Видео) Снег во Маврово

Вечерва во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но

Утре сончево, со умерена облачност и со слаб ветер

Утре сончево, со умерена облачност и со слаб ветер

Времето утре во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот на денот ќе го промени правецот во југоисточен и ќе биде со слаб интензитет. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 2, а максималната ќе достигне од 6 до 12

(ФОТО+ВИДЕО) Падна првиот снег во неколку места низ Македонија

(ФОТО+ВИДЕО) Падна првиот снег во неколку места низ Македонија

Денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. Ова го најави и Хидрометерелошкиот завод на Македонија. Така првиот снег во Македонија, попладнево падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер, а врнежи со послаб интензитет се забележани во неколку градови. Во пониските места се можни појави на слаб дожд попладнево

Падна првиот снег во Маврово (фото+видео)

Падна првиот снег во Маврово (фото+видео)

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово. За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре сончево, со умерена облачност и слаб ветер

Утре сончево, со умерена облачност и слаб ветер

Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот на денот ќе го промени правецот во југоисточен и ќе биде со слаб интензитет. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 2, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Минималната