притисни ентер »

(ВИДЕО) Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

(ВИДЕО) Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама (55), ги изненади присутните на Греми 2019 со неочекуваното појавување на сцената во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес. Сопруга на Барак Обама буквално блесна во светкава комбинација од Sachin & Babi покрај водителката Алиша Кис, Лејди Гага, Џенифер Лопез и Џејда Пинкет Смит. Петте дами одржаа говори во кои

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО)

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО)

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО) Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека „ова не им

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум на годината за "Golden Hour", како и наградата во категоријата за најдобар кантри албум. Освен тоа,

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Песна, снимка,  видео и рап настап  на годината е „ Тhis is America" на актерот Доналд Гловер кој настапува под името „Чилдиш Гамбино, но тој не се појави на доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес. Гловер одбил да настапи и дојде на доделувањето на Греми наградите. Но церемонијата во Лос Анџелес  сепак беше вистински спектакл, главни „виновнички“

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми (ГАЛЕРИЈА)

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми (ГАЛЕРИЈА)

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

Мишел Обама изнеадила со појавувањето на сцената на синоќешното доделување на Греми шокирајќи ја присутната публика која навивала толку гласно што морала по втор пат да го започне својот говор. Обама, во светкав костум, се појавила на сцената на отворањето на доделувањето на наградите со водителката Алиша Кис, Лејди Гагамала на нивните животи. „Имаме

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а сред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека “ова не им треба”, организаторите му го исклучиле микрофонот. Она со кое се занимаваме е втемелено на

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и