притисни ентер »

(ВИДЕО) Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

(ВИДЕО) Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама (55), ги изненади присутните на Греми 2019 со неочекуваното појавување на сцената во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес. Сопруга на Барак Обама буквално блесна во светкава комбинација од Sachin & Babi покрај водителката Алиша Кис, Лејди Гага, Џенифер Лопез и Џејда Пинкет Смит. Петте дами одржаа говори во кои

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО)

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО)

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО) Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека „ова не им

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум на годината за "Golden Hour", како и наградата во категоријата за најдобар кантри албум. Освен тоа,

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Песна, снимка,  видео и рап настап  на годината е „ Тhis is America" на актерот Доналд Гловер кој настапува под името „Чилдиш Гамбино, но тој не се појави на доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес. Гловер одбил да настапи и дојде на доделувањето на Греми наградите. Но церемонијата во Лос Анџелес  сепак беше вистински спектакл, главни „виновнички“

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми (ГАЛЕРИЈА)

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми (ГАЛЕРИЈА)

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

Мишел Обама изнеадила со појавувањето на сцената на синоќешното доделување на Греми шокирајќи ја присутната публика која навивала толку гласно што морала по втор пат да го започне својот говор. Обама, во светкав костум, се појавила на сцената на отворањето на доделувањето на наградите со водителката Алиша Кис, Лејди Гагамала на нивните животи. „Имаме

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а сред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека “ова не им треба”, организаторите му го исклучиле микрофонот. Она со кое се занимаваме е втемелено на

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и

Ова се имињата на најдобрите на 61-те „Греми“ награди

Ова се имињата на најдобрите на 61-те „Греми“ награди

(Photo by Jordan Strauss/Invision/AP) Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени

Греми награди 2019: Лејди Гага блесна на црвениот килим, Аријана Гранде не се појави

Греми награди 2019: Лејди Гага блесна на црвениот килим, Аријана Гранде не се појави

Најголемите музички ѕвезди и главни играчи во шоубизнисот синоќа се собраа за доделувањето на наградите Греми. Аријана Гранде ја освои нејзината прва Греми награда откако имаше јавна расправија со продуцентот на шоуто околу тоа зошто повеќе не настапува на свеченоста. Гранде не се појави на доделувањето. Лејди Гага, дојде, блесна и освои две награди

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека “ова не им треба”, организаторите му го исклучиле микрофонот. “Она со кое се занимаваме е втемелено

Мишел Обама го украде шоуто на Греми

Мишел Обама го украде шоуто на Греми

Мишел Обама ги изненади сите кога се појави на сцената на доделувањето на наградите Греми, заедно со Лејди Гага, Џенифер Лопез и Алиша Кис. Заедно се појавија на доделувањето на наградите, а Мишел дефинитивно го украде шоуто, пишуваат американските медиуми. Сите дами зборуваа за тоа какво влијание музиката имала на нивните животи, а публиката со силни

Греми 2019: Кејси Масгрејвз и Чајлдиш Гамбино со најмногу статуетки

Греми 2019: Кејси Масгрејвз и Чајлдиш Гамбино со најмногу статуетки

Кантри пејачката Кејси Масгрејвс освои Греми за албум на годината со “Golden Hour”, како и наградата за најдобар кантри албум на синоќешното 61 издание на Греми, кога се доделуваат наградите на американската Академија за дискографска уметност и науки. Исто така, таа освои Греми и за најдобра кантри песна “Space Cowboy”, и за најдобра кантри изведба

Жени избија во прв план на Греми наградите оваа година

Жени избија во прв план на Греми наградите оваа година

Жени доминираа на годинашните Греми награди, триумфирајќи во категориите најдобар албум и најдобар нов уметник, додека Чајлдиш Гамбино испиша историја откако неговиот хит „Ова е Америка“ стана прва рап песна која била избрана за песна на годината. Кејси Масгрејвс освои вкупно четири награди, меѓу кои и за најдобар албум за „Златен час“, кој беше фален

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека “ова не им треба”, организаторите му го исклучиле телефонот. “Она со кое се занимаваме е втемелено

Еве ги победниците на „Греми 2019“

Еве ги победниците на „Греми 2019“

Во центарот „ Стејплс “ во Лос Анџелес синоќа се одржа 61. доделување на музичките награди Греми, чија водителка за првпат беше Алиша Киз, а четиричасовната манифестација беше збогатена со дваесетина спектакуларни настапи на актуелни ѕвезди, легендарни икони и нови надежи на светската музичка сцена. По 61. пат беа наградени најдобрите дела и уметници

Доделувањето на наградите „Греми“ вечерва во Лос Анџелес

Доделувањето на наградите „Греми“ вечерва во Лос Анџелес

„Греми“ музичките награди по 61 пат вечерва ќе бидат доделени во Лос Анџелес, а меѓу номинациите водат рапери и голем број жени чие отсуство на минатите доделувања беше критикувано. Пејачката и текстописец Алиша Кис е домаќинка на церемонијата која почнува во 20 часот вечерва по источно време во САД (2 часот по полноќ). Калифорнискиот рапер Кендрик