притисни ентер »

Кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35), двајцата од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 07.01.2020 во 02.10 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај депонијата „Буково“,

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35), двајцата од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 07.01.2020 во 02.10 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај депонијата „Буково“,

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35), двајцата од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 07.01.2020 во 02.10 часот,

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35) од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 7 јануари во 2:10 часот, на магистралниот пат Охрид – Ресен, кај депонијата „Буково“, полициски службеници сопреле патнички автомобил со кој

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35) од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 7 јануари во 2:10 часот, на магистралниот пат Охрид – Ресен, кај депонијата „Буково“, полициски службеници сопреле патнички автомобил со кој

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

Запленета марихуана во возило кај депонијата „Буково“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35) од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 7 јануари во 02.10 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај депонијата „Буково“, полициски службеници сопреле патнички автомобил со кој

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Б.(24) од Скопје

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Б.(24) од Скопје

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Б.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштење во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 18.05.2019 на ул.,,Македонски просветители” во Охрид, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило во кое се наоѓал

Кривична пријава за скопјанец кај кого била пронајдена марихуана

Кривична пријава за скопјанец кај кого била пронајдена марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Б.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштење во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 18.05.2019 на ул.,,Македонски просветители” во Охрид, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило во кое се наоѓал

Едно лице уапсено, против друго е поднесена кривична за дрога

Едно лице уапсено, против друго е поднесена кривична за дрога

Кај млад гостиварец и скопјанец, во одделни случаи, е пронајдена марихуана. На 13.01.2020 околу 23.45 часот во гостиварското село Градец, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода С.А.(22) од сeлоТоплица, гостиварско, затоа што при прегледкај него била пронајдена марихуана. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(18) од с.Страцин, кратовско

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(18) од с.Страцин, кратовско

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(18) од с.Страцин, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво во обид“. На 31.12.2019 околу 21.00 часот во с.Страцин, во куќа сопственост на М.Ѓ(65) и В.Ѓ(60), влегол А.А., кој со закана им барал пари.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(24) од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(24) од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(24) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот, неовластено, поради продажба во својот и во домот на неговиот дедо чувал 2,6 кг. марихуана, како и амфетамин