Сте пробале ли печени круши со ванила?

Постојат десерти како создадени за зимскиот период, а печени круши со ванила се еден од нив. Ви звучи примамливо? Еве како се прави: Потребни состојки: 8 круши, 1 гранче ванила, 60 грама бутер исечкан на парчиња, 300 грама шеќер, 350милилитри црно вино, 250 грама свежи или замрзнати брусници Подготовка: -Загрејте ја рерната на 200 степени. -На дното