притисни ентер »

Дневен хороскоп за петок: Љубoвни дилеми за еден знак

Дневен хороскоп за петок: Љубoвни дилеми за еден знак

Овен Вашите постапки доволно говорат за работите или личностите кои не ви се допаѓаат. Имате лошо претчувство во врска со една личност. Бик Ви недостасува нечие внимание или присуство, а на партнерот волја да ви се приближи. Понекогаш ништо не е едноставно. Близнаци Понекогаш работите ги следите од „розев агол“, што носи нова заблуда. Емотивните проблеми

Дневен хороскоп за 14. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за 14. ноември 2019 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Некој од вас двајцата ќе се обиде по секоја цена да го наметне своето мислење. Веројатно дека тоа ќе бидете вие. Кариера На повидок е судир или недоразбирање со претпоставените. Иако бргу ќе помине , подобро воопшто да не влегувате во расправија. Здравје и совет Бидете трпеливи. Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Ќе тактизирате

Дневен хороскоп за четврток, 14.11.2019:Јарците мораат да бидат подискретни, Бикот е во дилема, а некому желба за разрешување на стуациите на љубовен план…

Дневен хороскоп за четврток, 14.11.2019:Јарците мораат да бидат подискретни, Бикот е во дилема, а некому желба за разрешување на стуациите на љубовен план…

Овен Љубов: Вашите постапки кажуваат доволно за работи или луѓе што не ги сакате. Работа: Имате лошо чувство за една личност, затоа го губите интерес за некои деловни состаноци. Здравје: Погледнете ги работите со поголем оптимизам. Бик Љубов: Ви недостасува нечие внимание или присуство, а на партнерот волја да ви пристапи. Работа: Понекогаш ништо не

Дневен хороскоп за 13. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за 13. ноември 2019 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Додека вие сонувате за нежност и внимание, партнерот ве изненадува со откачен предлог што ви носи немир. Кариера Ќе има минливи проблеми во усогласувањето на мислењата меѓу вас и вашите деловни партнери. Здравје и совет Треба да бидете трпеливи. Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Попустливост во комбинација со зголемена самодоверба

Дневен хороскоп за 13. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за 13. ноември 2019 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Додека вие сонувате за нежност и внимание, партнерот ве изненадува со откачен предлог што ви носи немир. Кариера Ќе има минливи проблеми во усогласувањето на мислењата меѓу вас и вашите деловни партнери. Здравје и совет Треба да бидете трпеливи. Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Попустливост во комбинација со зголемена самодоверба

Дневен хороскоп за среда, 13.11.2019:Екстремно силната позитивна енергија ни дава сила да се соочиме со предизвиците што ни се чинеа непремостливи до вчера – на сите полиња!

Дневен хороскоп за среда, 13.11.2019:Екстремно силната позитивна енергија ни дава сила да се соочиме со предизвиците што ни се чинеа непремостливи до вчера – на сите полиња!

Многу возбудливиот ден, денес, е последица на секстилот на Меркур со Сатурн, но и тригон со Нептун! Од друга страна, Сонцето денес е во секстил со Плутон! Ова е ден за креативно, па дури и невозможно,а се потпомогнато со свеста и важноста за вербата во себе. Денот е исполнет со дисциплина, точност и организација, која цело време е проследена со тоа

Дневен хороскоп за Среда: Лош ден за два хороскопски знаци

Дневен хороскоп за Среда: Лош ден за два хороскопски знаци

Овен Покажете добра волја и подготвеност за емотивно прилагодување. Денес ќе има работи кои ќе бараат креативно размислување, пред да донесете одлука. Внимавајте на здравјето. Бик Денес ќе бидете напнати. Нема причина да го прикривате нерасположението пред личноста која добро ве познава. Ви преостанува да прифатите нечиј совет или компромис. Близнаци

Дневен хороскоп за 12. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за 12. ноември 2019 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Лесно воспоставувате контакти , спонтани дружби , ви се враќа довербата во луѓето , а особено во пријателите . Сето тоа ќе ви се случува денеска. Кариера Не е исклучено дека ќе ве пофалат или вашето знаење и стручност за една тема ќе излезат на површина , што ќе биде важно за работењето. Здравје и совет Бидете активни. Стрелец