притисни ентер »

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Комшиќ: Не може од Србија да се прави газда на Балканот

Хрватскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, рече дека поддршката на германската канцеларка Ангела Меркел на политиката на српскиот претседател Александар Вучиќ е „лош сигнал“. „ Германската канцеларка избра таков формат на средба, не знам зошто. Отиде кај Вучиќ да му даде поддршка уште еднаш, што сметаме дека е лошо и дека испраќа лоши

Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)

Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, и во таа прилика, и се обрати на германски јазик. Вучиќ, кој е домаќин на Меркел за време на дводневната посета, на својата гостинка и посака добредојде на нејзиниот јазик. – Herzlich Wilkommen – рече Вучиќ кога Меркел

Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)

Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, и во таа прилика, и се обрати на германски јазик. Вучиќ, кој е домаќин на Меркел за време на дводневната посета, на својата гостинка и посака добредојде на нејзиниот јазик. – Herzlich Wilkommen – рече Вучиќ кога Меркел

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

Германската канцеларка Ангела Меркел попладнево слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по поздравот, тој ѝ подари букет цвеќе. Вучиќ на гостинската делегација ѝ посака топло добредојде на германски јазик. „Со почит, добредојдовте“, ѝ рече Вучиќ на Меркел, подавајќи ѝ го букетот

Меркел пристигна во Белград, Вучиќ ја пречека со букет цвеќе

Меркел пристигна во Белград, Вучиќ ја пречека со букет цвеќе

Меркел пристигна во Белград, Вучиќ ја пречека со букет цвеќе Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Белград, каде што ќе ја започне својата проштална турнеја по Западен Балкан, а на аеродромот „Никола Тесла“ ја пречека српскиот претседател Александар Вучиќ. Свечениот прием е закажан за 18 часот пред Палатата на Србија, каде Меркел и Вучиќ

Меркел пристигна во Белград, Вучиќ ја пречека со букет цвеќе (ВИДЕО)

Меркел пристигна во Белград, Вучиќ ја пречека со букет цвеќе (ВИДЕО)

Свечениот прием е закажан за 18 часот пред Палатата на Србија, каде Меркел и Вучиќ потоа ќе разговараат лице в лице, а потоа околу 19 часот ќе одржат заедничка прес-конференција. Вучиќ подготвува гала вечера за германската канцеларка, а Меркел, како што е најавено претходно, ќе ја продолжи турнејата утре со посета на Тирана и средби со политичките

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

Германската канцеларка Ангела Меркел попладнево слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по поздравот, тој ѝ подари букет цвеќе. Вучиќ на гостинската делегација ѝ посака топло добредојде на германски јазик. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

ВИДЕО: Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

ВИДЕО: Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

Германската канцеларка Ангела Меркел попладнево слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по поздравот, тој ѝ подари букет цвеќе. Вучиќ на гостинската делегација ѝ посака топло добредојде на германски јазик. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

Меркел слета во Белград, Вучиќ ја пречека со цвеќе (ВИДЕО)

Меркел слета во Белград, Вучиќ ја пречека со цвеќе (ВИДЕО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес ѝ е домаќин на германската канцеларка Ангела Меркел, чиј мандат привршува. Вучиќ досега повеќе пати ѝ изрази благодарност на Меркел за сè што направила за Србија како канцеларка на Германија. Меркел, која по Белград заминува за Тирана, каде ќе се сретне со премиерите на земјите од Западниот Балкан, во

„МАЛА ПАЖЊА“ Меркел слета во Белград, Вучиќ ја пречека со букет (ВИДЕО)

„МАЛА ПАЖЊА“ Меркел слета во Белград, Вучиќ ја пречека со букет (ВИДЕО)

Српскиот претседател Аленсандар Вучиќ денеска во Белград ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел, чиј мандат привршува. Таа слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, а Вучиќ ја пречека со голем букет со цвеќиња. Тој повеќе пати ѝ изрази благодарност на меркел за сè што направила за Србија како канцеларка на Германија. По Белград, Меркел

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

(Видео) Вучиќ ја пречека Меркел со букет и топло добредојде на германски јазик

Германската канцеларка Ангела Меркел попладнево слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, при што беше пречекана од претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а по поздравот, тој ѝ подари букет цвеќе. Вучиќ на гостинската делегација ѝ посака топло добредојде на германски јазик. „Со почит, добредојдовте“, ѝ рече Вучиќ на Меркел, подавајќи ѝ го букетот