притисни ентер »

Северна Кореја потврди –  ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Северна Кореја потврди – ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше најновиот тест на повеќенаменскиот голем ракетен фрлач со големи размери, објавија официјалните медиуми од Северна Кореја, потврдувајќи ги ракетните тестови кои претходно ги пријави Јужна Кореја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно биле лансирани „проектили“, што обично значи балистички ракети

Северна Кореја потврди –  ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Северна Кореја потврди – ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше најновиот тест на повеќенаменскиот голем ракетен фрлач со големи размери, објавија официјалните медиуми од Северна Кореја, потврдувајќи ги ракетните тестови кои претходно ги пријави Јужна Кореја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно биле лансирани „проектили“, што обично значи балистички ракети

Северна Кореја потврди дека ги извршила вчерашните лансирања, Ким лично надгледувал

Северна Кореја потврди дека ги извршила вчерашните лансирања, Ким лично надгледувал

Со тоа е потврдено дека Северна Кореја извршила ракетни проби, кои вчера беа пријавени од Јужна Кореја. Проектилите летале околу 330 километри пред да паднат во јапонското море. Севернокорејската агенција „КЦНА“ јавува дека Ким Џонг Ун лично ја водел и надгледувал таа проба чија цел била да го измери времето на делување на ракетниот фрлач. Агенцијата

Ким лично го надгледувал најновото севернокорејско лансирање на ракети

Ким лично го надгледувал најновото севернокорејско лансирање на ракети

Севернокорејските власти, преку државните медиуми, потврдија дека лишно севернокорејскиот водач Ким Џонг Ун го надгледувал новиот тест на повеќекратниот ракетен фрлач со големи димензии. Со тоа е потврдена пријавата од Јужна Кореја дека Пјонгјанг повторно тестира балистички проектили со краток дострел. Според медиумите од Пјонгјанг, проектилите летале

Северна Кореја потврди –  ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Северна Кореја потврди – ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше најновиот тест на повеќенаменскиот голем ракетен фрлач со големи размери, објавија официјалните медиуми од Северна Кореја, потврдувајќи ги ракетните тестови кои претходно ги пријави Јужна Кореја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно биле лансирани „проектили“, што обично значи балистички ракети

Потврдено: Северна Кореја изврши лансирање, Ким лично надгледувал

Потврдено: Северна Кореја изврши лансирање, Ким лично надгледувал

Севернокорејскиот водач Ким Џонг Ун го надгледувал новиот тест на повеќекратниот ракетен фрлач со големи димензии, јавија денеска официјалните севернокорејски медиуми. Со тоа е потврдено дека Северна Кореја ги извршила ракетните проби што претходно ги пријави Јужна Кореја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно лансирала „проектили“, што обично

Ракетите кои ги тестираше Северна Кореја летале цели 330 километри пред да паднат во море

Ракетите кои ги тестираше Северна Кореја летале цели 330 километри пред да паднат во море

Севернокорејската агенција КЦНА објави дека Ким Џонг-ун лично ја следел пробата, која имала за цел да се измери времето на делување на ракетниот фрлач. Северна Кореја ги потврди ракетните тестови кои биле надгледувани лично од Ким Џонг Ун , објавија официјалните медиуми во оваа земја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно биле лансирани „проектили“,

Северна Кореја: Ким тестираше нов ракетен фрлач

Северна Кореја: Ким тестираше нов ракетен фрлач

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи разговорите за денуклеаризација

Северна Кореја потврди – ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Северна Кореја потврди – ракетите летале 330 километри пред да паднат во морето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше најновиот тест на повеќенаменскиот голем ракетен фрлач со големи размери, објавија официјалните медиуми од Северна Кореја, потврдувајќи ги ракетните тестови кои претходно ги пријави Јужна Кореја. Јужнокорејската војска наведе дека повторно биле лансирани „проектили“, што обично значи балистички ракети

Северна Кореја: Ким тестираше нов ракетен фрлач

Северна Кореја: Ким тестираше нов ракетен фрлач

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи разговорите за денуклеаризација

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Сеул, 11 септември 2019 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи

Ким преговара денуклеаризација со САД, а во меѓувреме тестира нови оружја

Ким преговара денуклеаризација со САД, а во меѓувреме тестира нови оружја

Севернокореанскиот лидер Ким Џонг Ун и натаму игра топло-ладно со САД откако ноќеска тестираше нов ракетен фрлач. Државната агенција KCNA се пофали дека врховниот лидер го надгледувал успешното тестирањето на новиот ракетен фрлач кој Северна Кореја веќе некое време го развиваше. На тестирањето веднаш реагираа Американците бидејќи неодамна Северна Кореја

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи разговорите за денуклеаризација

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи разговорите за денуклеаризација

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Ким присуствуваше на тестирање на нов ракетен фрлач

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем ракетен фрлач, јави државната агенција КЦНА. Северна Кореја вчера лансираше нова серија ракети со краток дострел, соопштија јужнокорејските власти. Пробата следеше само неколку часа откако Пјонгјанг сигнализираше нова подготвеност да ги продолжи разговорите за денуклеаризација

Северна Кореја лансира неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море

Северна Кореја лансира неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море

Северна Кореја лансираше неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море, објави новинската агенција Јонхап од Јужна Кореја. Според армијата на Јужна Кореја, проектилите биле истрелани кон исток од копнената област во провинцијата Јужен Пјонган во западниот дел на Северна Кореја. Типот на проектилите и нивниот опсег сè уште не е познат. „Нашата

Северна Кореја лансира неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море

Северна Кореја лансира неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море

Северна Кореја лансираше неколку неидентификувани проектили кон Јапонското Море, објави новинската агенција Јонхап од Јужна Кореја. Според армијата на Јужна Кореја, проектилите биле истрелани кон исток од копнената област во провинцијата Јужен Пјонган во западниот дел на Северна Кореја. Типот на проектилите и нивниот опсег сè уште не е познат. „Нашата