притисни ентер »

Вучиќ: Ситуацијата е алармантна во Белград, од петок до понеделник полициски час

Вучиќ: Ситуацијата е алармантна во Белград, од петок до понеделник полициски час

Loading Video... Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во одржаната прес конференција соопшти дека во Србија се враќа вонредната состојба. Ситуацијата во Белград е аларманта и сериозна како и во уште четири града во Србија, но сега за сега Белград е со најкритична слика. -Од утре ќе бидат забранети секакви јавни собири на повеќе од 5 луѓе било

Србија го враќа полицискиот час

Србија го враќа полицискиот час

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави викенд карантин за граѓаните по алармантниот раст на бројот на новозаразени од коронавирус. Најтешка е состојбата во Нови Пазар каде болниците се преплавени со пациенти. Одлуката на Вучиќ доаѓа откако во последните 24 часа во Србија починаа 13 луѓе од коронавирусот, што е рекорд за земјата каде досега беа

Вучиќ: Полициски час од петок во 18 часот во Белград, можеби и во цела Србија (ВИДЕО)

Вучиќ: Полициски час од петок во 18 часот во Белград, можеби и во цела Србија (ВИДЕО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час. „Денес од почетокот на епидемијата е најтешкиот ден, имаме 13 умрени. Во овој момент имаме повеќе од 120 луѓе на респиратори. Во Белград ситуацијата е алармантна. Сериозна е уште во четири града

Србија го враќа полицискиот час , од петок до понеделник нема движење (ВИДЕО)

Србија го враќа полицискиот час , од петок до понеделник нема движење (ВИДЕО)

Од утре в Србија се забранува јавно собирање на повеќе од пет луѓе. Вучиќ рече дека најсериозна е ситуацијата во Белград и денеска имале 13 починати. Вучиќ истакна дека болниците се полнат со полн интензитет, и дека ако продолжи вака, наскоро ќе нема слободни кревети. Денеска во Србија се регистрирани нови 299 случаи на коронавирус, и 13 починати лица

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час! Ситуацијата во Белград е алармантна поради коронавирусот, и сериозна и во четири други градови, рече Вучиќ кога се обрати пред јавноста во Претседателството на Србија. „Од утре ќе има забрана

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час! Ситуацијата во Белград е алармантна поради коронавирусот, и сериозна и во четири други градови, рече Вучиќ кога се обрати пред јавноста во Претседателството на Србија. „Од утре ќе има забрана

(ВИДЕО) Вучиќ: Ситуацијата е критична, воведуваме полициски час од петок

(ВИДЕО) Вучиќ: Ситуацијата е критична, воведуваме полициски час од петок

„Денес е најтешкиот ден од почетокот на епидемијата, имаме 13 мртви, а во моментов имаме и над 120 лица на респиратори. Ситуацијата во Белград е алармантна“, рече српскиот претседател Александар Вучиќ на вонредна прес-конференција попладнево. Од утре, забранети ќе бидат собири на повеќе од пет лица, на отворено и во затворен простор, а од петок, ќе

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, соопшти претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој кажа дека од понеделник ќе се одлучува какви мерки ќе бидат преземани понатаму во врска со карантинот. Вучиќ рече дека во Србија денеска

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, соопшти претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој кажа дека од понеделник ќе се одлучува какви мерки ќе бидат преземани понатаму во врска со карантинот. Вучиќ рече дека во Србија денеска

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, соопшти претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој кажа дека од понеделник ќе се одлучува какви мерки ќе бидат преземани понатаму во врска со карантинот. Вучиќ рече дека во Србија денеска

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, соопшти претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој кажа дека од понеделник ќе се одлучува какви мерки ќе бидат преземани понатаму во врска со карантинот. Вучиќ рече дека во Србија денеска

Србија го враќа полицискиот час, од утре забрана за собирање на повеќе од пет лица

Србија го враќа полицискиот час, од утре забрана за собирање на повеќе од пет лица

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави попладнево дека состојбата во Белград е алармантна поради корона вирусот и дека од утре почнува да важи забрана за какво било собирање на повеќе од пет лица во затворено и на отворено, а од петок до понеделник ќе се воведе полициски час. Обраќајќи се на јавноста, Вучиќ истакна дека денес, од почетокот на

Вучиќ најави полициски час за викендот: Ситуацијата во Белград е алармантна, болниците се полни!

Вучиќ најави полициски час за викендот: Ситуацијата во Белград е алармантна, болниците се полни!

Ситуацијата со пандемијата корона вирус во Србија и особено во Белград е критична, изјави претседателот Александар Вучиќ, најавувајќи полициски час во главниот град на државата за викендот од петок до понеделник. Критична ситуација имаме во уште 4 градови , но заради алармантната ситуација во Белград , од утре се забранува собирање на повеќе од 5 луѓе

Србија го враќа полицискиот час!

Србија го враќа полицискиот час!

Србија го враќа полицискиот час! Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на вонредна прес-конференција го најави враќањето на полицискиот час. Исто така најави и други рестриктивни мерки, односно од утре се забранува јавно собирање на повеќе од 5 лица. „Денеска имаме најтежок ден. 13 починати. Најсериозна е ситуацијата во Белград. Од утре

Србија воведува нови строги мерки поради коронавирусот, заразата влезе и во градинките

Србија воведува нови строги мерки поради коронавирусот, заразата влезе и во градинките

Ова го соопшти српскиот претседател Александар Вушиќ на прес-конференција. „Од утре, секој јавен собир за повеќе од пет лица, во затворен простор или на отворено, ќе биде забранет, а полицискиот час започнува во петок, до понеделник, а ќе видиме за подоцна“, рече Вучиќ на конференцијата во зградата на српската влада. Инаку, денеска е најтешкиот ден

Вучиќ го враќа полицискиот час

Вучиќ го враќа полицискиот час

Се враќа полицискиот час во Белград. Во градот од среда ќе биде забрането секое јавно собирање на повеќе од 5 лица и во затворени простории и на отворено. Од петок до понеделник се воведува полициски час, најави српскиот претседател Александар Вучиќ. Мерките се воведуваат поради влошена епидемиолошка ситуација поради  коронавирусот, а ситуацијата е