притисни ентер »

Приведен тинејџер од Скопје, му пронашле нож

Приведен тинејџер од Скопје, му пронашле нож

Ноќеска во 00.35 час на ул.Босна и Херцеговина бб, Скопје од страна на припадници на Единицата за интервентна полиција при преземени дејствија и преглед над лицето Е.Р (18) од Скопје, пронајден е нож. Е.Р. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.