притисни ентер »

Samsung Galaxy A31 со батерија од 5000 mAh и 48MP камера!

Samsung Galaxy A31 со батерија од 5000 mAh и 48MP камера!

Galaxy A31 е новиот уред од средна класа на Samsung. Еве што нуди:. Уредот има 6.4 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 2400 x 1080 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Истотака, има пластична конструкција со скенер под панелот и е достапен во црна, сина, црвена и бела боја. Работи на Helio P65 со 4GB RAM и 64GB меморија, а батеријата е од 5000

Новиот 4G таблет на Samsung со премиум дизајн!

Новиот 4G таблет на Samsung со премиум дизајн!

Samsung претстави уште еден нов таблет - Galaxy Tab A 8.4 (2020):. Како што кажува неговото име, таблетот доаѓа со 8.4 инчен дисплеј со резолуција од 1920 x 1200 пиксели и 16:10 тело-дисплеј сооднос. Уредот доаѓа со вградена LTE конекција. Има селфи камера од 5 мегапиксели и задна камера од 8 мегапиксели. Батеријата е од 5000 mAh и може да издржи 5

Samsung Galaxy A31: Голема батерија, AMOLED екран и четири камери!

Samsung Galaxy A31: Голема батерија, AMOLED екран и четири камери!

Samsung го практикува претставувањето на нови смартфони од средна класа секогаш кога има шанса, а последно беше ред на Galaxy A31:. Samsung Galaxy A31 доаѓа со 6.4 инчен Infinity-U AMOLED дисплеј со висок тело-дисплеј сооднос од 20:9 и резолуција од 2400 x 1080 пиксели. Ова е придружено од тенки рамки и скенер под панелот. Истотака, има мал notch во

Samsung Galaxy A31 официјално претставен со Quad камера

Samsung Galaxy A31 официјално претставен со Quad камера

Samsung Mobile официјално го претстави новиот смартфон од средната класа Samsung Galaxy A31 кој пристигна со Quad главна камера на задната страна со примарен сензор од 48 мегапиксели. Меѓу останатите адути на Samsung Galaxy A31 се вбројуваат огромната батерија со капацитет од 5000 mAh, со брзо полнење од 15W, селфи камера од 20 мегапиксели, 6.4 инчен