притисни ентер »

Кривична пријава против Н.Р.(54) од Кавадарци

Кривична пријава против Н.Р.(54) од Кавадарци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Н.Р.(54) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 16.09.2017 на ул.„Фердо Росомански“ во Кавадарци пријaвениот, при дадена

Кривична пријава за „дилање“ дрога

Кривична пријава за „дилање“ дрога

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Е.(30) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 02.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Скопје,  полициски службеници при преглед

Кривична пријава против А.Е.(30) од Скопје

Кривична пријава против А.Е.(30) од Скопје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Е.(30) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 02.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Скопје,  полициски службеници при преглед