притисни ентер »

ВИДЕО: Бостон ја повлече „петката“ во чест на Кевин Гарнет

ВИДЕО: Бостон ја повлече „петката“ во чест на Кевин Гарнет

Бостон Селтикс одлучија да го повлечат од употреба бројот „5“ поради легендата на овој тим, Кевин Гарнет. Центарот беше дел од шампионската генерација со Пол Пирс и Реј Ален, кој во 2007/08 година му ја донесоа титулата на Бостон по пауза од 22 години. „Почестен сум и благодарен што мојот број е пензиониран во Селтикс. Секогаш ќе имам огромно почутување

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

“Бостон” го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

“Бостон” го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Во чест на Кевин Дурент, екипата на “Бостон” го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против “Лос Анџелес Клиперс” во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во “НБА” лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на “Минесота тимбервулфс’ за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

– Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

– Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Гарнет

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Гарнет

Во чест на Кевин Гарнет, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Гарнет одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон, 14 февруари 2020 (МИА) – Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Кевин Гарнет

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Кевин Гарнет

Во чест на Кевин Гарнет, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Гарнет одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон ќе го повлече дресот со број 5 на Кевин Гарнет (ВИДЕО)

Бостон ќе го повлече дресот со број 5 на Кевин Гарнет (ВИДЕО)

Веќе никој нема да може да го носи дресот со број 5 во Бостон, клубот ќе ја повлече петката во чест на легендарниот Кевин Гарнет. Веќе никој нема да може да го носи дресот со број 5 во Бостон, клубот ќе ја повлече петката во чест на легендарниот Кевин Гарнет. Кевин Гарнет НБА кариерата ја почна во 1995 година во Минесота. Во Бостон пристигна во 2007

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија.  Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која смени три клуба. Првите 12 сезони беше член на Минесота тимбервулфс за која играше и последната година. Во меѓувреме,

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Бостон го повлече дресот со број 5 во чест на Дурент

Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Бостон, 14 февруари 2020 (МИА) – Во чест на Кевин Дурент, екипата на Бостон го повлече од употреба дресот со број 5. Најава дојде во мечот против Лос Анџелес Клиперс во кој селтикси славеа со 141:133 по две продолженија. Дурент одигра 21 сезона во НБА лигата во која

Бостон ќе ја повлечат „петката“ на Кевин Гарнет (Видео)

Бостон ќе ја повлечат „петката“ на Кевин Гарнет (Видео)

Бостон Селтикс во чест на Кевин Гарнет ќе го повлечат дресот со бројот 5. Гарнет е дел од шампионскиот тим на славната франшиза кој во сезоната 2007/2008 ја освои титулата во НБА лигата. Бостон низ историјата освоиле 17 шампионски титули, последната им ја донесе генерацијата предводена од Кевин гарнет, Пол Пирс и Реј Ален. „Чест и задоволство ми претставува

Бостон ќе ја повлече „петката“ на Гарнет

Бостон ќе ја повлече „петката“ на Гарнет

Селтикс го повлекуваат дресот со број пет што го носeше легендарниот Кевин Гарнет. Бостон, за време на синоќешниот натпревар со Лос Анџелес Клиперс, објави дека ќе го повлече дресот со број на Гарнет од следната сезона. Гарнет играше во Бостон до 2007 до 2013 година и беше еден од клучните играчи што ги водеше Селтикс до 17-тиот шампионски прстен во

Бостон ја пензионира „петката“ на Гарнет

Бостон ја пензионира „петката“ на Гарнет

Екипата на Бостон селтикс одлучи да го повлече дресот со број пет кој го носеше Кевин Гарнет. Легендарниот крилен центар во најтрофејниот НБА тим настапуваше од 2007 до 2013 година, и за тоа време успеа да освои една шампионска титула, во 2008 година кога дел од тимот беа Реј Ален и Пол Пирс. To the rafters 🔜 #KG5 pic.twitter.com/lKMo1wmhM9 — Boston

Бостон ќе го повлече дресот со бројот 5 во чест на Гарнет

Бостон ќе го повлече дресот со бројот 5 во чест на Гарнет

Кошаркарскиот НБА-лигаш Бостон селтикс донесе одлука да го повлече дресот со број 5 во чест на својот легендарн играч Кевин Гарнет. Гарнет настапуваше во тим на Бостон од 2007 до 2013 година и за тоа време успеа да освои еден шампионски прстен во 2008 заедно со Реј Ален и Пол Пирс.Во дресот на Бостон, Гарнет одигра 396 меча и во просек постигнуваше

Бостон ќе го повлече дресот на легендарниот Кевин Гарнет

Бостон ќе го повлече дресот на легендарниот Кевин Гарнет

Селтикс го повлекуваат дресот со број пет што го носeше легендарниот Кевин Гарнет. Бостон, за време на синоќешниот натпревар со Лос Анџелес Клиперс, објави дека ќе го повлече дресот со број на Гарнет од следната сезона. Гарнет играше во Бостон до 2007 до 2013 година и беше еден од клучните играчи што ги водеше Селтикс до 17-тиот шампионски прстен во

Бостон ќе ја повлече „петката“ на Кевин Гарнет

Бостон ќе ја повлече „петката“ на Кевин Гарнет

Бостон Селтикс објавија дека ќе го повлечат од употреба дресот со број „5“ кој во кариерата го носеше легендарниот Кевин Гарнет. Освојувачот на шампионскиот прстен од 2008 година, и членот на „Куќата на славните“ ќе влезе во легендите на Бостон во текот на следната сезона. Гарнет во Селтикс стигна во 2007 година и успеа да ја одведе франшизата до рекордната

Бостон ќе го повлече дресот на легендарниот Кевин Гарнет (ФОТО)

Бостон ќе го повлече дресот на легендарниот Кевин Гарнет (ФОТО)

Екипата на Бостон селтикс донесе одлука да го повлече дресот со број пет во чест на легендарниот кошаркар Кевин Гарнет, кој настапуваше во нивниот тим од 2007 до 2013 година и за тоа време успеа да освои еден шампионски прстен во 2008 заедно со Реј Ален и Пол Пирс. Во дресот на НБА-екипата Гарнет одигра 396 меча и во просек постигнуваше по 15,7 поени,