притисни ентер »

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Повредата е посериозна: Дурент ќе ги скокне и следните натпревари од финалето на Западот

Повредата е посериозна: Дурент ќе ги скокне и следните натпревари од финалето на Западот

Голден Стејт Вориорс се избори и за втора победа во дуелот со Портланд Трејл Блејзерс во финалето на Западот, но сега следуваат две пресметки на гостински терен во Орегон каде ќе биде далеку потешко, пожешко, пресметки на кои актуелниот шампион повторно нема да може да смета на услугите на Кевин Дурент. Имено Кеј-Ди не е подготвен и тоа го потврди

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

Кошаркарите на Голден стејт вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА-лигата. Актуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаше, но не ја искористи шансата да направи брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Стеф го доби братскиот дуел: Шампионот Голден Стејт сигурно чекори кон ново финале

Стеф го доби братскиот дуел: Шампионот Голден Стејт сигурно чекори кон ново финале

Мора да оставиме простор за изненадувања и херојски акти од некој од кошаркарите на Портланд Трејл Блејзерс, но првичниот впечаток е дека тимот на Голден Стејт Вориорс со брзи чекори напред оди кон ново финале, во кое за првпат по четири години ќе има нов противник. Домашниот терен беше сведок на уште една фантастична партија на кошаркарите на Вориорс,

Портланд прокоцка предност од 17 разлика, Голден стејт води со 2-0 (ВИДЕО)

Портланд прокоцка предност од 17 разлика, Голден стејт води со 2-0 (ВИДЕО)

Голден стејт победи и на вториот домашен натпревар во финалната серија на Западот против Портланд, шампионот имаше негатива од 17 поени разлика, но на крајот се радуваше на триумф од 114:111. Голден стејт поведе со 2-0 во финалето на Западот откако славеше уште една победа над Портланд, овој пат мечот имаше значително понеизвесен тек. Во финишот од

Голден Стејт предводен од Кари стигна до голем пресврт и водство од 2:0 против Портланд

Голден Стејт предводен од Кари стигна до голем пресврт и водство од 2:0 против Портланд

И на вториот натпревар од финалната серија на Западната конференција Голден Стејт запиша победа против Портланд. Воините овој пат славеа со тесни 114:111 успевајќи да анулираат огромна негатива од 17 поени. Портланд водеше со 17 коша предност на полувреме, а пред финалната четврта четвртина имаше позитива од 16 поени, па никој не очекуваше дека ќе

Вориорс со пресврт до предност 2-0 во серијата со Портланд (Видео)

Вориорс со пресврт до предност 2-0 во серијата со Портланд (Видео)

Кошаркарите на Голден стејт Вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА лигата. Ајтуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаа, но не ја искористија шансата да направат брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа

Loading..
(ВИДЕО) Голден Стејт поведе со 2:0 против Портланд во финалето на Западот

(ВИДЕО) Голден Стејт поведе со 2:0 против Портланд во финалето на Западот

Голден Стејт поведе со 2:0 во финалето од Западната конференција во НБА лигата. Третата четвртина се покажа како пресудна во втората победа на Вориост против Блејзерс. Портланд постигна три поени помалку во однос на Голден на натпреварот кој заврши 114:111. Стеф Кари со 37 поени, 8 асистенции и 8 скокови беше најдобриот во победничкиот состав, Томпсон

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто

Вориорс со пресврт до предност од 2-0 во серијата со Портланд

Вориорс со пресврт до предност од 2-0 во серијата со Портланд

Кошаркарите на Голден стејт Вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА лигата. Актуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаа, но не ја искористија шансата да направат брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа

Голден Стејт со пресврт славеше против Портланд за 2-0 (ВИДЕО)

Голден Стејт со пресврт славеше против Портланд за 2-0 (ВИДЕО)

Голден Стејт не дозволи изненадување на домашен паркет и поведе со 2-0 против Портланд во финалната серија на Западната конференција во НБА-лигата. Вориорс се вратија од негатива од 15 поени на полувремето и финишираа со серија од 14-3 за да слават со 114-111 против Блејзерс. Стеф Кари ги предводеше домашните со 37 поени, Клеј Томсон постигна 24, додека

Голден стејт по голем пресврт го победи Портланд

Голден стејт по голем пресврт го победи Портланд

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по

Портланд испушти +15, Кари го преводеше Голден Стејт до 2:0 во финалето на Запдот (ВИДЕО)

Портланд испушти +15, Кари го преводеше Голден Стејт до 2:0 во финалето на Запдот (ВИДЕО)

Голден Стејт против Портланд славеше со резултат 114:111 и така поведоа со 2:0 во финалето на Западната конференција на НБА лигата. За разлика од првиот натпревар кога актуелните шампион лесно стигнаа до триумф. Овој пат Портланд одигра многу подобар натпревар, а пропуштија голема шанса да направат брејк. Водеа гостите од Портланд во поглемиот дел

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто

Голден Стејт со пресврт до важна победа против Портланд! (ВИДЕО)

Голден Стејт со пресврт до важна победа против Портланд! (ВИДЕО)

Во првото полувреме гостите имаа 17 поени предност, но сепак на крај Голден Стејт успеа да дојде до голем пресврт и важна победа. Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс поведоа со 2:0 во финалната серија од плеј-офот на Западот, откако го совладаа Портланд со 114:111. Во првото полувреме гостите имаа 17 поени предност, но сепак на крај Голден Стејт успеа

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто