притисни ентер »

После вчерашното дивеење Твитер ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ

После вчерашното дивеење Твитер ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ

Канје дивееше вчера на Твитер, па меѓу другото, објави и видео на кое мокри врз својата награда Греми. Видеото за еден час го погледнале повеќе од шест милиони луѓе. Музичарот претходно ја спореди музичката индустрија со модерно ропство и објави стотици страници од неговите договори. Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази

После вчерашното дивеење Твитер ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ

После вчерашното дивеење Твитер ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ

Канје дивееше вчера на Твитер, па меѓу другото, објави и видео на кое мокри врз својата награда Греми. Видеото за еден час го погледнале повеќе од шест милиони луѓе. Музичарот претходно ја спореди музичката индустрија со модерно ропство и објави стотици страници од неговите договори. Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази

„Твитер“ го избриша профилот на Канје Вест

„Твитер“ го избриша профилот на Канје Вест

Од компанијата „Твитер“ го избришаа профилот на Канје Вест, откако раперот објави видео во кое тој се измоча на неговата „Греми“ награда. Славниот рапер во последните неколку месеци, во повеќе наврати ги изненади и загрижи своите фанови со неговите скандалозни постапки. Trust me … I WONT STOP pic.twitter.com/RmVkqrSa4F — ye (@kanyewest) September 16,

Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест

Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест

Славниот рапер и музички продуцент Канје Вест последниве месеци во повеќе наврати непријатно ги изненади и ги загрижи своите бројни обожаватели со скандалозните постапки, а капката која ја прели чашата, најверојатно е уринирањето по Греми наградите. Вест, по се изгледа се бори силно изразена фаза од неговото биполарно пореметување, за кое јавно зборуваше,

Твитер го блокираше Канје Вест за скандалозно видео каде раперот уринираше на статуата на Греми

Твитер го блокираше Канје Вест за скандалозно видео каде раперот уринираше на статуата на Греми

Канје Вест го шокираше светот откако на Твитер објави видео каде уринира на статуата на Греми што првично ја фрли во тоалетот. Сопругот на Ким Кардашијан беше санкциониран за тоа. Имено, како што тврди пријателот на раперот Рик Фокс, Твитер го блокираше Канје Вест во 12 часот. Во меѓувреме, сметката на хип-хоперот е деблокирана. Канје Вест вчера протестираше

Твитер го блокира Канје Вест по шокантната објава (ВИДЕО)

Твитер го блокира Канје Вест по шокантната објава (ВИДЕО)

Канје дивееше вчера на Твитер, па меѓу другото, објави и видео на кое мокри врз својата награда Греми. Видеото за еден час го погледнале повеќе од шест милиони луѓе. Trust me ... I WONT STOP pic.twitter.com/RmVkqrSa4F — ye (@kanyewest) September 16, 2020 Музичарот претходно ја спореди музичката индустрија со модерно ропство и објави стотици страници

Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест! (ФОТО)

Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест! (ФОТО)

Славниот рапер и музички продуцент Канје Вест последниве месеци во повеќе наврати непријатно ги изненади и ги загрижи своите бројни обожаватели со скандалозните постапки, а капката која ја прели чашата, најверојатно е уринирањето по Греми наградите. Вест, по се изгледа се бори силно изразена фаза од своето биполарно пореметување, за кое јавно зборуваше,

Твитер го блокирал профилот на Канје Вест

Твитер го блокирал профилот на Канје Вест

Познатиот рапер и музички продуцент Канје Вест во неколку наврати непријатно ги изненадил и загрижил своите бројни обожаватели со скандалозни постапки, а капката што ја претече чашата, се чини, е уринирањето врз неговата наградата Греми. Според медиумите, Вест се бори со никогаш поизразената манична фаза на неговото биполарно растројство, за кое отворено

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи. Вест дури ги објави сите страници од неговиот договор во целост на оваа социјална мрежа и ги повика и другите музичари да го сторат истото. Вест тогаш напиша:

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи. Вест дури ги објави сите страници од неговиот договор во целост на оваа социјална мрежа и ги повика и другите музичари да го сторат истото. Вест тогаш напиша:

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во тоалетна школка и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи. Вест дури ги објави сите страници од неговиот договор во целост на оваа социјална мрежа и ги повика и другите музичари да го сторат истото. Вест тогаш напиша:

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во шолја и се измоча врз неа

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во шолја и се измоча врз неа

Американскиот рапер Канје Вест на „Твитер“ објави видео на кое моча врз една од неговите Греми награди, откако ја фрли во шолја. На овој начин тој вели дека протестира против расизмот, па ги прозва НБА и музичката индустрија за „осакатување“ и истакна дека со нив управуваат белци. Тој вели дека ни едните ни другите не … Continue reading (Видео) Канје

КАНЈЕ ВЕСТ ИЗГУБИ КОМПАС: Фрли награда во шолја и уринираше врз неа (ИДЕО)

КАНЈЕ ВЕСТ ИЗГУБИ КОМПАС: Фрли награда во шолја и уринираше врз неа (ИДЕО)

Американскиот музичар Канје Вест го шокираше светот кога објави видео на кое се гледа како уринира на престижна награда. Имено, Кање одлучи да сними видео во уринира врз наградата Греми, која ја има добиено дури 21 пат во кариерата. Ваквиот потег сите ги остави без текст, а видеото се шири со брзина на светлината на социјалните мрежи, додека не се

КАНЈЕ ВЕСТ ИЗГУБИ КОМПАС: Фрли награда во шолја и уринираше врз неа (ИДЕО)

КАНЈЕ ВЕСТ ИЗГУБИ КОМПАС: Фрли награда во шолја и уринираше врз неа (ИДЕО)

Американскиот музичар Канје Вест го шокираше светот кога објави видео на кое се гледа како уринира на престижна награда. Имено, Кање одлучи да сними видео во уринира врз наградата Греми, која ја има добиено дури 21 пат во кариерата. Ваквиот потег сите ги остави без текст, а видеото се шири со брзина на светлината на социјалните мрежи, додека не се

Канје Вест изгуби компас: Ја фрли Греми наградата во ВЦ шолја, па уринираше врз неа

Канје Вест изгуби компас: Ја фрли Греми наградата во ВЦ шолја, па уринираше врз неа

фото: гети имагес Контроверзниот рапер Канје Вест се поткачи со американскиот продуцент Канје Вест. Имено, на Твитер се појави видео на кое Канје Вест својата Греми награда ја фрли во ВЦ шолја и уринира врз истата. Наводно, ова го прави во знак на револт поради проблеми со авторските права на своите песни и бара помош од сите адвокати на светот. Сепак,

Наградата фрлена во вц шолја, а тој уринира над неа: Канје Вест навистина има биполарно растројство

Наградата фрлена во вц шолја, а тој уринира над неа: Канје Вест навистина има биполарно растројство

Наградата фрлена во вц шолја, а тој уринира над неа: Канје Вест навистина има биполарно растројство Нема крај на испадите кои ги прави овој човек. Раперот Канје Вест, сопруг на старлетата Ким Кардашијан, кој неодамна се кандидираше за Претседател на Америка, а подоцна кандидатурата му беше одбиена, не престанува да шокира. По одржаните контроверзни

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во веце-школка и уринираше врз неа

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во веце-школка и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи. Вест дури ги објави сите страници од неговиот договор во целост на оваа социјална мрежа и ги повика и другите музичари да го сторат истото. Вест тогаш напиша: