притисни ентер »

Приведени две лица од Скопје од кога дома им била пронајдена марихуана

Приведени две лица од Скопје од кога дома им била пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија денеска ги лишиле од слобода Н.Т. (19) и А.Р. (22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана, соопшти МВР. Од таму уште додават дека осомничените биле приведени во полициска станица и по целосно документирање

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

На 13.01.2021, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија ги лишиле од слобода Н.Т.(19) и А.Р.(22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

На 13.01.2021, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија ги лишиле од слобода Н.Т.(19) и А.Р.(22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена

Кај две лица од Скопје најдена марихуана, полицијата ги приведе

Кај две лица од Скопје најдена марихуана, полицијата ги приведе

Полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија денеска ги лишиле од слобода Н.Т. (19) и А.Р. (22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана, соопшти МВР. Од таму уште додават дека осомничените биле приведени во полициска станица и по целосно документирање

Приведени две лица од Скопје во чии домови е пронајдена марихуана

Приведени две лица од Скопје во чии домови е пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија денеска ги лишиле од слобода Н.Т. (19) и А.Р. (22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана, соопшти МВР. Од таму уште додават дека осомничените биле приведени во полициска станица и по целосно документирање

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

Приведени двајца скопјани, пронајдена марихуана

На 13.01.2021, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија ги лишиле од слобода Н.Т.(19) и А.Р.(22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Во Кочани синоќа во 21.40 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

На 12.01.2021 во 21.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215

Двајца скопјани приведени со марихуана

Двајца скопјани приведени со марихуана

На 13.01.2021, полициски службеници од MВР Скопје – Единица за недозволена трговија ги лишиле од слобода Н.Т.(19) и А.Р.(22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

На 12.01.2021 во 21.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори".

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана На 12.01.2021 во 21.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Во Кочани синоќа во 21.40 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена

Кај кочанчанец најдена марихуана, полицијата го приведе

Кај кочанчанец најдена марихуана, полицијата го приведе

Во Кочани синоќа во 21.40 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена

Поради пронајдена марихуана, приведен дилер од Кочани

Поради пронајдена марихуана, приведен дилер од Кочани

Во Кочани синоќа во 21.40 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А. (39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

– Во Кочани синоќа во 21.40 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде

Падна нарко дилер од Кочани,пронајдена марихуана

Падна нарко дилер од Кочани,пронајдена марихуана

На 12.01.2021 во 21.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215