притисни ентер »

Минималец на Сити против Арсенал

Минималец на Сити против Арсенал

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута. Крилниот напаѓач на „граѓаните“ внимателно ја следеше акцијата на Фил Фоден, чии удар го одбрани Берн Лено, а потоа Стерлинг ја прифати топката и ја смести

Минималец на Сити против Арсенал

Минималец на Сити против Арсенал

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута. Крилниот напаѓач на „граѓаните“ внимателно ја следеше акцијата на Фил Фоден, чии удар го одбрани Берн Лено, а потоа Стерлинг ја прифати топката и ја смести

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција. Текстот Стерлинг му донесе победа на Манчестер

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

Англсикиот вицешампион ја оствари втората сезонска победа, откако вечерва на домашен терен со само 1:0 славеше во дербито против Арсенал. Момците на Пеп Гвардиола беа несомнено подобар тим на теренот и можеби заслужија и поуверлива победа, но и Арсенал на моменти имаше одлични шанси да дојде до погодок за да го донесе мечот во една сосема поинаква

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција.

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

Англсикиот вицешампион ја оствари втората сезонска победа, откако вечерва на домашен терен со само 1:0 славеше во дербито против Арсенал. Момците на Пеп Гвардиола беа несомнено подобар тим на теренот и можеби заслужија и поуверлива победа, но и Арсенал на моменти имаше одлични шанси да дојде до погодок за да го донесе мечот во една сосема поинаква

Минималец на Сити против Арсенал

Минималец на Сити против Арсенал

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута. Крилниот напаѓач на „граѓаните“ внимателно ја следеше акцијата на Фил Фоден, чии удар го одбрани Берн Лено, а потоа Стерлинг ја прифати топката и ја смести

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

„Граѓаните" по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0. „Топчиите“ никако да стават крај на лошата серија против Манчестер Сити во Премиерлигата. Последен пат имаат победено во 2015, а од 2017 па наваму само редат порази. Вечерва загубија на гостувањето на „Етихад“ со 1-0. Клучниот момент

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Манчестер, 17 октомври 2020 () – Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција.

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

„Граѓаните“ по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0. „Топчиите“ никако да стават крај на лошата серија против Манчестер Сити во Премиерлигата. Последен пат имаат победено во 2015, а од 2017 па наваму само редат порази. Вечерва загубија на гостувањето на „Етихад“ со 1-0. Клучниот момент

Погодокот на Стерлинг доволен за минималец на Сити против Арсенал (Видео)

Погодокот на Стерлинг доволен за минималец на Сити против Арсенал (Видео)

Големото дерби меѓу Манчестер Сити и Арсенал не ги оправда очекувањата на фудбалските фанови, бидејќи она што се најавуваше како меч на кој може да се очекуваат многу голови, на крајот се претвори во натпревар кој беше решен со еден гол. Тимот на Пеп Гвардиола далеку подобро го отвори дуелот, па таквиот напаѓачки пристап го материјализира со погодок

Учителот го надмудри ученикот: Сити го доби дербито против Арсенал (ВИДЕО)

Учителот го надмудри ученикот: Сити го доби дербито против Арсенал (ВИДЕО)

Манчестер сити славеше на „Итихад“ со 1-0 против Арсенал, во меч каде што се соочија поранешните соработници Пеп Гвардиола и Микел Артета. Поискусниот тренер успеа да го надмудри помладиот колега, а мечот беше решен со само еден погодок, и тоа во 23. минута кога Рахим Стерлинг ги постави конечните 1-0. Арсенал не се откажа од мечот, па создаде неколку

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција.

ВИДЕО: Еден, ама вреден, Сити со голот на Стерлинг триумфираше над Арсенал

ВИДЕО: Еден, ама вреден, Сити со голот на Стерлинг триумфираше над Арсенал

Манчестер  Сити го прекина постот и по две кола без триумф им се врати на победите, откако вечерва славеше во дербито против Арсенал со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Рахим Стерлинг во 33 минута. За Стерлинг ова беше четврти гол во последните три кола, а за Сити прва победа по поразот од Лестер е ремито против Лидс.