притисни ентер »

Неутралните тонови се одличен избор за деловен изглед!

Неутралните тонови се одличен избор за деловен изглед!

Понекогаш е многу тешко да се најде совршена модна комбинација за работа затоа што облеката треба да изгледа префинето, а истовремено да биде удобна за носење. Најдовме совршени модни комбинации што можете да ги носите на работа, како и за други прилики. Најмногу не одушевија класичните безвременски парчиња како црни пантолони и бели кошули, како и

Патики + капут во 20 стилски, зимски комбинации (фото)

Патики + капут во 20 стилски, зимски комбинации (фото)

Девојките кои ја ставаат удобноста на прво место, но сакаат да изгледаат стилски, се вљубени во оваа модна формула. Ако мислите дека капутот треба да го носите само со штикли или чизми – се лажете, патиките се одличен додаток на комбинацијата (кога временските услови во зима ви го дозволуваат тоа). Во деловни или лежерни комбинации, со фустан или панталони