Тежок удар за Лејкерс и Леброн: Големото трио се распадна уште пред стартот на сезоната!

Леброн Џејмс цела година чекаше да добие неколку звучни имиња како соиграчи, а кога конечно го дочека тоа, уште пред стартот на сезоната доби тежок удар. Лос Анџелес Лејкерс одлучи да склопи тим кој ќе се бори за шампионската титула, но сега раководството на клубот ќе мора да бара ново решение за центарската позиција, откако ДеМаркус Казнс заработи