притисни ентер »

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

ФК Академија Пандев вечерва објави дека домашните натпревари на струмичкиот тим, наскоро ќе се емитуваат во живо на регионалниот спортски телевизиски канал „Спорт Клуб“. ФК Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа. Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

ФК Академија Пандев вечерва објави дека домашните натпревари на струмичкиот тим, наскоро ќе се емитуваат во живо на регионалниот спортски телевизиски канал „Спорт Клуб“. ФК Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа. Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп

Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во Македонија кој самостојно ги продаде ТВ-правата

Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во Македонија кој самостојно ги продаде ТВ-правата

Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во Македонија кој самостојно ги продаде ТВ-правата Ф.К. Пред 2 минути Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп и првенстевни натпревари за наредните три сезони/Фото: facebook.com/fkakademijapandev/ Фудбалскиот клуб Академија Пандев одлично ја започна сезоната во Првата македонска лига, после шест кола

Академија Пандев самостојно ги продаде правата на „Спортклуб“

Академија Пандев самостојно ги продаде правата на „Спортклуб“

Академија Пандев стана првиот македонски клуб кој ги продаде индивидуално ТВ правата на Спортклуб. Шкендија и Академија Пандев го одбија колективниот договор со ФФМ, која телевизиските права од македонското првенство ги продава на „Арена Спорт“. Клубот од Струмица стана прв македонски клуб кој самостојно ги продаде своите телевизиски права на една

Академија Пандев ги продаде ТВ правата на „Спорт Клуб“

Академија Пандев ги продаде ТВ правата на „Спорт Клуб“

Македонскиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев ја информираше јавноста дека ги продала ТВ-правата од своите домашни натпревари на регионалниот спортски телевизиски канал „Спорт Клуб“. Пандевци се првиот клуб кој направил ваков потег, договорот е веќе потпишан и истиот важи за сезоните 2021/22, 2022/23 и 2023/24. Инаку пандевци и Шкендија се единствените

Лекција за ФФМ: Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб!

Лекција за ФФМ: Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб!

Македонскиот прволигаш Академија Пандев ѝ одржа лекција на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), откако објави дека постигнал договор со „Спорт клуб“ и ова се први пари кои ќе ги заработат од ТВ-права како и секој нормален тим, додека ФФМ сѐ уште преговара со „Арена Спорт“ иако веќе се одиграа шест кола. Дури 10 македонски прволигаши ѝ дале согласност

ФОТО: Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб, преноси од оваа сезона

ФОТО: Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб, преноси од оваа сезона

Академија Пандев ги продаде индивидуално ТВ правата на Спортклуб за следните три сезони за домашните натпревари, објави клубот од Струмица. Мината сезона комбинирано се емитуваше на МТВ и Аренаспорт, но и покрај најавите оваа сезона ПМФЛ не се емитува на ниту еден од каналите кои ланската сезона ја емитуваа низ директни преноси. Академија Пандев на

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

Домашните мечеви на Академија Пандев наскоро на „Спорт Клуб“

ФК Академија Пандев вечерва објави дека домашните натпревари на струмичкиот тим, наскоро ќе се емитуваат во живо на регионалниот спортски телевизиски канал „Спорт Клуб“. ФК Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа. Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп

Академија Пандев стана прв мак-клуб кој самостојно ги продаде ТВ-правата!

Академија Пандев стана прв мак-клуб кој самостојно ги продаде ТВ-правата!

Екипата на Академија Пандев на социјалните мрежи се пофали за склопениот договор со телевизиската спортска куќа „Спорт Клуб“. Во наредните три сезони, натпреварите на струмичани ексклузивно ќе се емитуваат на српските телевизиски канали. Откако заедно со Шкендија „пандевци“ го одбија колективниот договор со „Арена Спорт“, екипата од Струмица стана

Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб!

Академија Пандев ги продаде ТВ правата на Спортклуб!

Македонскиот прволигаш Академија Пандев ѝ одржа лекција на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), откако објави дека постигнал договор со „Спорт клуб“ и ова се први пари кои ќе ги заработат од ТВ-права како и секој нормален тим, додека ФФМ сѐ уште преговара со „Арена Спорт“ иако веќе се одиграа шест кола. Дури 10 македонски прволигаши ѝ дале согласност