Чилиќ: Можеби и јас ќе влезам во Куќата на славните. Го освоив УС Опен во ера на три великани

Марин Чилиќ  денеска даде изјава за ТВ „Дневник Нова“ во која ја коментираше својата кариера, во која освои се што може да се освои. Може да се пофали дека во своето СВ ги има титулите АТП 250, АТП 500, Мастерс 1000, Дејвис куп и Гренд слем, а сега има и олимписки медал. „Олимпискиот медал беше мојата најголема желба во продолжението на мојата кариера,