притисни ентер »

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Во Македонија 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Во Македонија 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни. Со тоа досега тројца се излекувани, а тројца пациенти се

Ковид-19 во Македонија: Досега заболени 201 лице, доаѓаат респиратори, маски и тестови

Ковид-19 во Македонија: Досега заболени 201 лице, доаѓаат респиратори, маски и тестови

Коронавирус, заклучно со вчера, е регистриран кај вкупно 201 лице во земјава. На Клиниката за инфективни болести беше испишан еден пациент од Дебар, кој во добра општа состојба и со два негативни теста е испратен на домашно лекување. Таква можност е најавена и една пациентка од Скопје чии два последователни тестови, исто така, се негативни. Како последица

Во Македонија 201 заболен од коронавирус: Најголем број пациенти во Скопје, во Тетово прв случај

Во Македонија 201 заболен од коронавирус: Најголем број пациенти во Скопје, во Тетово прв случај

Во Македонија 201 заболен од коронавирус: Најголем број пациенти во Скопје, во Тетово прв случај Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, викендов ќе важат дополнителни рестриктивни мерки

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, викендов ќе важат дополнителни рестриктивни мерки

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Во Македонија 201 заболен од корона вирус: Најголем број пациенти во Скопје, во Тетово прв случај

Во Македонија 201 заболен од корона вирус: Најголем број пациенти во Скопје, во Тетово прв случај

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

– Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Следната недела пристигнуваат респиратори, 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Следната недела пристигнуваат респиратори, 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Во текот на следната недела како донација треба да пристигнат и 500 илјади маски и 20 илјади тестови, реагенси за тестирање на коронавирусот. Филипче вчера рече дека добиле одговор од повеќе донатори, преку норвешката Влада за респираторни машини кои ги очекуваат на почетокот на април, а следниве денови ќе добијат одговор и од кинеската амбасадата

Филипче: Следната недела донација од 500 илјади маски и 20 илјади тестови, реагенси за тестирање на коронавирус

Филипче: Следната недела донација од 500 илјади маски и 20 илјади тестови, реагенси за тестирање на коронавирус

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. „Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто

Скопје е новото жариште на Ковид -19, бројот на пациенти се искачи на 201 лица

Скопје е новото жариште на Ковид -19, бројот на пациенти се искачи на 201 лица

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Во земјава 201 заболен од Ковид-19, идната недела пристигнуваат респиратори, заштитни маски и тестови

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот. На Клиниката за инфективни болести вчера е испишан еден пациент од Дебар, кој е пратен на домашно лекување во добра општа состојба со два негативни последователни теста, а се очекува да биде пуштена на домашно лекување уште една пациентка од Скопје чии два последователни тестови се негативни

Повеќе од половина од заразените пациенти со коронавирус се во Скопје, вкупно тројца излечени

Повеќе од половина од заразените пациенти со коронавирус се во Скопје, вкупно тројца излечени

Во текот на следната недела како донација треба да пристигнат и 500.000 маски и 20.000 тестови, реагенси за тестирање на коронавирусот. Добивме одговор од повеќе донатори, преку норвешката Влада за респираторни машини, кои ги очекуваме на почетокот на април, а следниве денови ќе добиеме дефинитивен одговор и од Амбасадата на Кина, од која побаравме

Пациент од Тетово заразен со коронавирус, две недели престојувал во Заводот за рехабилитација во Капиштец

Пациент од Тетово заразен со коронавирус, две недели престојувал во Заводот за рехабилитација во Капиштец

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција во Владата потврди дека новодијагностицирани со коронавирус се 24 пациенти и тоа во Скопје (15), Куманово (четири), Дебар (два), Охрид (еден), Штип (еден), Тетово (еден), има пациент поврзан со Кожната клиника во Скопје, со што вкупниот број дијагностицирани со коронавирус денеска до 12 часот

Нови 24 случаи на корона во земјава најмногу во Скопје 15, за прв пат и во Тетово

Нови 24 случаи на корона во земјава најмногу во Скопје 15, за прв пат и во Тетово

Embedded video for Нови 24 случаи на корона во земјава најмногу во Скопје 15, за прв пат и во Тетово Нови 24 заразени со коронавирус се регистрирани последното деноноќие. Прв случај е потврден и во Тетово. Се работи за 69 годишен пациент, кој бил на лекување во неколку здравствени установи во Скопје, а  околу 2 недели престојувал и во Заводот за физикална

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. „Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто и се

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. „Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто и се

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Филипче: Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. „Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто и се

Филипче: Следната недела донација од 500 илјади маски и 20 илјади тестови, реагенси за тестирање на коронавирус

Филипче: Следната недела донација од 500 илјади маски и 20 илјади тестови, реагенси за тестирање на коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче  информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. „Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто и се заблагодарив за поддршката што во изминатиот период ја даваа за осовременување

Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Следната недела треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање на вирусот. – Денеска имав состанок со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, на којашто и се