притисни ентер »

Надал рутинси против Вердаско за полуфинале во Рим

Надал рутинси против Вердаско за полуфинале во Рим

Рафаел Надал го совлада Фернандо Вердаско и се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот во Рим. Надал вчера одигра два меча, а денес против Вердаско немаше големи проблеми и загуби само четири гема. (6:4 и 6:0). Шпанецот во полуфиналето ќе игра против Стефанос Циципас , кој ја искористи повредата на Роџер Федерер и без борба обезбеди место во најдобрата

Надал го среди Вердаско и обезбеди полуфинале во Рим (Видео)

Надал го среди Вердаско и обезбеди полуфинале во Рим (Видео)

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал го совлада Фернандо Вердаско и се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Рим. Надал славеше со 2-0 во сетови, првите донесе многу поголеми возбудувања и фаворитот го реши со 6-4, додека вториот беше едносмерен, односно вториот носител со чисти 6-0 до 17 победа во 20 пресметка со својот сонародник