притисни ентер »

Дебелкото ги трие рацете, Кориере Дело Спорт објави колку Рајола ќе заработи за Де Лихт

Дебелкото ги трие рацете, Кориере Дело Спорт објави колку Рајола ќе заработи за Де Лихт

Во Италија тврдат дека Де Лихт ќе го комплетира својот трансфер во Јувентус во текот на утрешниот ден, „Газета дело Спорт“ пренесе дека Холанѓанецот би можел да слета во Торино вечерва, или утре наутро пред самите медицински прегледи. Како што и се очекува, контроверзниот фудбалски агент Мино Рајола ќе заработи голема сума за зделката која ја направи

Дебелкото ги трие рацете, Кориере Дело Спорт откри колку Рајола ќе заработи за Де Лихт

Дебелкото ги трие рацете, Кориере Дело Спорт откри колку Рајола ќе заработи за Де Лихт

Во Италија тврдат дека Де Лихт ќе го комплетира својот трансфер во Јувентус во текот на утрешниот ден, „Газета дело Спорт“ пренесе дека Холанѓанецот би можел да слета во Торино вечерва, или утре наутро пред самите медицински прегледи. Како што и се очекува, контроверзниот фудбалски агент Мино Рајола ќе заработи голема сума за зделката која ја направи

Ајакс и Јувентус конечно се разбраа за Де Лихт, следуваат медицинските прегледи

Ајакс и Јувентус конечно се разбраа за Де Лихт, следуваат медицинските прегледи

По се изгледа ќе добиеме завршница на уште една трансфер приказна и тоа онаа за супер талентираниот Матијс Де Лихт кој ќе заврши во италијанскиот шампион Јувентус. Стоперот од поодамна ги имаше договорено личните услови (петгодишен договор, 12 милиони евра по сезона), односно остана на двата клубови да си подадат рака за големата зделка. Според неколку

Јувентус се договори со Ајакс за Де Лихт, медицинските прегледи закажани за утре

Јувентус се договори со Ајакс за Де Лихт, медицинските прегледи закажани за утре

Сагата околу трансферот на Матијас Де Лихт во редовите на Јувентус конечно заврши. Холандскиот дефанзивец изминатиов месец постојано се поврзуваше со неколку фудбалски гиганти, како ПСЖ, Барселона, Јувентус, кои покажуваа сериозен интерес за него, сепак, спортскиот директор на „Старата дама“, Фабио Паратичи, победи кога е во прашање потписот на капитен

Преговорите траеле долго во ноќта и се е завршено: Торино го чека Де Лихт!

Преговорите траеле долго во ноќта и се е завршено: Торино го чека Де Лихт!

Maратонските преговори за Матијас Де Лихт се завршени утрово! Најбараниот млад играч на денешницата од понеделник ќе биде играч на Јувентус, објави „Газета дело Спорт“. Во трката за стоперот на Ајакс прв низ целта поминал Јувентус пред Барселона и Пари Сен Жермен кои исто така беа заинтересирани за талентираниот Холанѓанец. Преговорите помѓу Ајакс

Де Лихт не отпатува со Ајакс во Австрија: Тој е на пат кон Торино

Де Лихт не отпатува со Ајакс во Австрија: Тој е на пат кон Торино

Ајакс денеска замина во Австрија каде треба да ја одработи втората фаза од подготовките пред почетокот на сезоната. Холандските медиуми пишуваат дека Матијс де Лихт не е со екипата, бидејќи наскоро тој треба да пристигне во Торино и да потпише со Јувентус. Младиот стопер ја одработи првата фаза од подготовките со Ајакс во Амстердам, но очигледно неговиот

Ајакс потврди дека Де Лихт е пред трансфер, истовремено подготвува и понуда за фудбалер на Јуве

Ајакс потврди дека Де Лихт е пред трансфер, истовремено подготвува и понуда за фудбалер на Јуве

Во текот на вчерашниот ден, холандски „Де Телеграф“ пренесе дека Ајакс и Јувентус веќе се договориле за трансфер на младиот дефанзивец кој Старата дама ќе ги чини 70 милиони евра, но, извесно е дека обата клуба ќе имаат уште една зделка. Ајакс потврди дека Матијс Де Лихт не отпатувал со екипата на претсезонските подготовки на клубот, а причините

Ајакс потврди, Де Лихт чека трансфер!

Ајакс потврди, Де Лихт чека трансфер!

Ајакс објави дека дефанзивецот Матијс Де Лихт не се наоѓа во составот за нивната летна турнеја во Австрија, во очекување на „можен трансфер". Младиот Де Лихт, желба на неколку големи европски клубови, како што се најавуваше досега е многу блиску да потпише за италијанскиот шампион Јувентус. Од холандскиот клуб соопштија во саботата дека во попладневните

Ајакс потврди: Де Лихт чека трансфер!

Ајакс потврди: Де Лихт чека трансфер!

Матијас Де Лихт не е во тренинг кампот на Ајакс и го чека трансферот најверојатно во Јувентус. И претходно се шпекулираше дека Де Лихт нема да отпатува на припремите во Австрија со остатокот од тимот, а официјалната страна на холандскиот шампион сега дадоа одговор на прашањето за причините. „Матијас Де Лихт го чека потенцијалниот трансфер, нема да

Трансферот е се поблиску: Де Лихт не отпатува со Ајакс на подготовките во Австрија

Трансферот е се поблиску: Де Лихт не отпатува со Ајакс на подготовките во Австрија

Холандскиот репрезентативец, Матијс Де Лихт е на добар пат да го напушти холандскиот шампион Ајакс, информација која ја посочи и клубот од Амстердам. Имено стоперот не беше дел од групата од 28 играчи која замина на подготовки во тренинг кампот во Брамберг (Австрија) и притоа Ајакс во една раченица ја посочи причината: -Во очекување на можен трансфер,

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Холандскиот репрезентативец Матаис де Лихт ќе игра со бр.4 во италијанскиот хегемон Јувентус, соопштува „Де Телеграф“. Трансферот на 19-годишниот централен дефанзивец е прашање на часови, а „старата дама“ се избори за него со Барселона и ПСЖ. Ајакс ќе ги добие посакуваните 75 милиони евра за својот капитен, откако претходно ги отфрли сите други понуди

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Холандскиот репрезентативец Матаис де Лихт ќе игра со бр.4 во италијанскиот хегемон Јувентус, соопштува „Де Телеграф“. Трансферот на 19-годишниот централен дефанзивец е прашање на часови, а „старата дама“ се избори за него со Барселона и ПСЖ. Ајакс ќе ги добие посакуваните 75 милиони евра за својот капитен, откако претходно ги отфрли сите други понуди

Јувентус: Де Лихт доби четворка, а Ајакс 75 милиони евра

Јувентус: Де Лихт доби четворка, а Ајакс 75 милиони евра

Холандскиот репрезентативец Матаис де Лихт ќе игра со бр.4 во италијанскиот хегемон Јувентус, соопштува „Де Телеграф“. Трансферот на 19-годишниот централен дефанзивец е прашање на часови, а „старата дама“ се избори за него со Барселона и ПСЖ. Ајакс ќе ги добие посакуваните 75 милиони евра за својот капитен, откако претходно ги отфрли сите други понуди

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Холандскиот репрезентативец Матаис де Лихт ќе игра со бр.4 во италијанскиот хегемон Јувентус, соопштува „Де Телеграф“. Трансферот на 19-годишниот централен дефанзивец е прашање на часови, а „старата дама“ се избори за него со Барселона и ПСЖ. Ајакс ќе ги добие посакуваните 75 милиони евра за својот капитен, откако претходно ги отфрли сите други понуди

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Де Лихт го одбра својот број во Јуве, Ајакс добива 75 милиони евра

Холандскиот репрезентативец Матаис де Лихт ќе игра со бр.4 во италијанскиот хегемон Јувентус, соопштува „Де Телеграф”. Трансферот на 19-годишниот централен дефанзивец е прашање на часови, а „старата дама” се избори за него со Барселона и ПСЖ. Ајакс ќе ги добие посакуваните 75 милиони евра за својот капитен, откако претходно ги отфрли сите други понуди

Де Лихт си избра број во Јуве

Де Лихт си избра број во Јуве

Холанѓанецот Матаис де Лихт е сигурен нов додаток на Јувентус, а „Де Телеграф“ продолжува да открива детали за договорот помеѓу Ајакс и „црно-белите“. Последните вести се дека Јуве ќе плат 75 милиони евра за централниот дефанзивец. Клубовите веќе постигнаа конечен договор, одобрен од нивните адвокати и агентотна Де Лихт – Мино Рајола. 20-годишниот

На која дестинација Де Лихт ја чека реализацијата на трансферот?

На која дестинација Де Лихт ја чека реализацијата на трансферот?

Матијас де Лихт не е со екипата на Ајакс која отпатува на припреми во Австрија. Холандскиот фудбалер се договори со Јувентус и наскоро се очекува официјална потврда на трансферот на 19-годишниот дефанзивец. Де Лихт веќе се опрости со остатокот од екипата, а реализација на трансферот чека на интересна и згодна локација. Играчот моментално се наоѓа во