притисни ентер »

Докторите кои и ја спасија раката на српската водителка: Беше страшно како да дошла од војна

Докторите кои и ја спасија раката на српската водителка: Беше страшно како да дошла од војна

Српската водителка Деа која имаше несреќа по што автобус и ја откина раката но лекарите за среќа успејаа да ја спасат, е вистински борец и сега се чувствува подобро, а и понатаму е топ тема во регионот. Тимот лекари кој ја спаси Деа беше на телевизија и раскажа за несреќата. - Имавме проблем, се лизгаше, а таа имаше тешка повреда. Најчесто при такви

Водителката на „Пинк“ пратила моќна порака до колегите и сите кои се грижат за неа

Водителката на „Пинк“ пратила моќна порака до колегите и сите кои се грижат за неа

FOTO: P. DEDIJER / RAS SRBIJA Водителката Деа Ѓурѓевиќ се уште се наоѓа на интезивна нега по тешката сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката. Докторот Мирослав Вукослављевиќ гостуваше во „Утринската емисија“ на Пинк  и во таа прилика истакна дека Деа била насмеана и го замолила да ги поздрави сите колеги и сите кои се грижат за неа.

Докторите направија нешто невозможно: Познати детали за состојбата на тешко повредената водителка

Докторите направија нешто невозможно: Познати детали за состојбата на тешко повредената водителка

Докторите направија нешто невозможно: Познати детали за состојбата на тешко повредената водителка Водителката на Утринска програма на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ во четвртокот имаше тешка сообраќајна несреќа откако автобус и ја откина раката. По незгодата таа беше пренесена во болница каде и беше напрвена операција и докторите успеале да и ја спасат раката

Ова се најновите детали за здравствената состојба на водителката на „Пинк“

Ова се најновите детали за здравствената состојба на водителката на „Пинк“

Водителката на Утринска програма на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ во четвртокот имаше тешка сообраќајна несреќа откако автобус и ја откина раката. По незгодата таа беше пренесена во болница каде и беше напрвена операција и докторите успеале да и ја спасат раката. Според најновите пишувања, Деа почнала да ја чувствува раката која и била откината. На чело на

Добри вести за водителката на која автобус и ја откина раката

Добри вести за водителката на која автобус и ја откина раката

Конечно среќни и добри вести за водителката Деа која имаше несреќа по што автобус во четвртокот и ја откина раката. Докторите по долга операција уепејаа да ја спасат и да и ја сошијат раката, а добрата вест од српските медиуми е дека таа повторно ја чувствува. Страшната несреќа се случи во четвртокот во шест часот кога водитеката тргнала на работа.

(Фото) Водителката која остана без рака на носилка, се појавија фотографии од несреќата

(Фото) Водителката која остана без рака на носилка, се појавија фотографии од несреќата

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ, која пред два дена доживеа тешка нереќа, во која автобус и ја откина ракта, се уште е главна вест во регионот. Особено што сега веќе излегоа и фотографии, од моментот кога по несреќата ја носта на носила. Несреќата се случила откако таа со своето возило претходно удрила во друго возило. Деа излегла да ја утврди

(Фото од несреќата) Водителката Деа со десната рака се држи за раната

(Фото од несреќата) Водителката Деа со десната рака се држи за раната

Водителката Деа Џурџевиќ успешно заздравува по тешката сообраќајна несреќа, а најновите снимки од лице место денес испливале во јавноста. На нив се гледа како водителката на носилки ја пренесуваат до возилото на Итната помош, како и дека нејзините работи се расфрлани секаде наоколу. На снимките се гледа и како Деа со десната рака се држи за раната,

(Фото) Водителката која остана без рака на носилка, се појавија фотографии од несреќата

(Фото) Водителката која остана без рака на носилка, се појавија фотографии од несреќата

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ, која пред два дена доживеа тешка нереќа, во која автобус и ја откина ракта, се уште е главна вест во регионот. Особено што сега веќе излегоа и фотографии, од моментот кога по несреќата ја носта на носила. Несреќата се случила откако таа со своето возило претходно удрила во друго возило. Деа излегла да ја утврди

Страшни снимки од местото на несреќата на Дедиње: Водителката Деа со десната рака се држела за раната, по улицата расфрлани нејзините работи

Страшни снимки од местото на несреќата на Дедиње: Водителката Деа со десната рака се држела за раната, по улицата расфрлани нејзините работи

Водителката Деа Џурџевиќ успешно заздравува по тешката сообраќајна несреќа, а најновите снимки од лице место денес испливале во јавноста. На нив се гледа како водителката на носилки ја пренесуваат до возилото на Итната помош, како и дека нејзините работи се расфрлани секаде наоколу. На снимките се гледа и како Деа со десната рака се држи за раната,

Не била проблем само откинатата рака

Не била проблем само откинатата рака

Водителката од Србија Деа на која автобус и ја откина раката по страшна сообраќајка, кога таа се судрила со друго возило и излегла да се договори, сега се чувствува подобро, а докторите за среќа успеале да и ја спасат раката. Таа се наоѓа во шок соба па утрово нејзиниот партнер, новинарот Младен Мијатовиќ, истакнал дека не може да ја види поради тоа

ФОТО: Мајката на српската водителка како да ја претчувствувала несреќата - објави потресна порака

ФОТО: Мајката на српската водителка како да ја претчувствувала несреќата - објави потресна порака

Водителката на утринската програма на ТВ Пинк,  Деа Ѓурѓевиќ, како што е веќе познато, завчера,  четврток, 7 февруари, доживеа тешка сообраќајна несреќа на Дедиње во раните утрински часови,  во која претрпе сериозно оштетување на раката, која автобус на ГСП и ја откина, откако налета на неа и ја удри. Нена, мајката на водителката ден пред страшната

ИЗЈАВА НА МАЈКАТА НА ДЕА ЃУРЃЕВИЌ: Таа објавила загрижувачка порака,со што покажала дека женскиот инстинкт речиси никогаш не лаже!

ИЗЈАВА НА МАЈКАТА НА ДЕА ЃУРЃЕВИЌ: Таа објавила загрижувачка порака,со што покажала дека женскиот инстинкт речиси никогаш не лаже!

Водителката на утринскат програма на ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ, како што е веќе познато, завчера, четврток, 7 февруари, доживеа тешка сообраќајна несреќа на Дедиње во раните утрински часови, во која претрпе сериозно оштетување на раката, која автобус на ГСП и ја откина, откако налета на неа и ја удри. Следеше повеќечасовна операција која Деа многу храбро

Мајката на повредената српска водителка како да го претчувствувала пеколот: Ќе се наежите од нејзината потресна порака (ФОТО)

Мајката на повредената српска водителка како да го претчувствувала пеколот: Ќе се наежите од нејзината потресна порака (ФОТО)

Мајката на повредената српска водителка како да го претчувствувала пеколот: Ќе се наежите од нејзината потресна порака (ФОТО) Водителката на утринската програма на ТВ Пинк,  Деа Ѓурѓевиќ, како што е веќе познато, завчера,  четврток, 7 февруари, доживеа тешка сообраќајна несреќа на Дедиње во раните утрински часови,  во која претрпе сериозно оштетување

Не била проблем само откинатата рака - српската водителка имала и други повреди, нови детали

Не била проблем само откинатата рака - српската водителка имала и други повреди, нови детали

Водителката од Србија Деа на која автобус и ја откина раката по страшна сообраќајка, кога таа се судрила со друго возило и излегла да се договори, сега се чувствува подобро, а докторите за среќа успеале да и ја спасат раката. Таа се наоѓа во шок соба па утрово нејзиниот партнер, новинарот Младен Мијатовиќ, истакнал дека не може да ја види поради тоа

Мајката на настраданата водителка на ТВ Пинк како да го претчувствувала пеколот: Ќе се наежите од нејзината потресна порака објавена ден пред страшната сообраќајка (ФОТО)

Мајката на настраданата водителка на ТВ Пинк како да го претчувствувала пеколот: Ќе се наежите од нејзината потресна порака објавена ден пред страшната сообраќајка (ФОТО)

Водителката на утринскат програма на ТВ Пинк,  Деа Ѓурѓевиќ, како што е веќе познато, завчера,  четврток, 7 февруари, доживеа тешка сообраќајна несреќа на Дедиње во раните утрински часови,  во која претрпе сериозно оштетување на раката, која автобус на ГСП и ја откина, откако налета на неа и ја удри. Следеше повеќечасовна операција која Деа многу храбро

Докторот кој ја оперираше српската водителка соопшти детали

Докторот кој ја оперираше српската водителка соопшти детали

Професор доктор Марко Бумбаширевиќ ја оперираше српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, која во четвртокот беше тешко повредена кога во неа удри автобус и во тааприлика ѝ ја откина раката. Докторот кој ја оперираше, после повеќечасовната операција успеа да ѝ ја спаси раката, аутринава изјавил за српските медиуми дека Деа се чувствува добро. -Таа се чувствува

Овој твит посветен на Деа Ѓурѓевиќ ја згрози јавноста (ФОТО)

Овој твит посветен на Деа Ѓурѓевиќ ја згрози јавноста (ФОТО)

Српската тв водителка Деа Ѓурѓевиќ е тешко повредена во сообраќајна незгода која се случила вчера. На друштвените мрежи се појави скандалозен статус на корисник под севдонимот “Zovu me mala”. “Водителката Деа Ѓурѓевиќ е тешко повредена во несреќа, автобус и ја откина раката. Зошто го знаеме нејзиното име и што и се случило, а за жената која загина

Невозможната мисија на лекарот што ја спаси раката на Деа Ѓурѓевиќ

Невозможната мисија на лекарот што ја спаси раката на Деа Ѓурѓевиќ

Водителката на „Утринската програма” на „Пинк” Деа Ѓурѓевиќ вчера изутрина имаше сообраќајна несреќа на Дедиње, при што во неа удри автобус и ѝ ја откина раката. Следуваше повеќечасовна операција, а Деа сето тоа го поднесе многу храбро. Раката ѝ ја соши тим од лекари на ВМА. Професор, д-р Марко Бумбаширевиќ, се појави во „Утринска програма на Прва”,

Невозможната мисија на лекарот што ја спаси раката на Деа Ѓурѓевиќ

Невозможната мисија на лекарот што ја спаси раката на Деа Ѓурѓевиќ

Водителката на „Утринската програма” на „Пинк” Деа Ѓурѓевиќ вчера изутрина имаше сообраќајна несреќа на Дедиње, при што во неа удри автобус и ѝ ја откина раката. Следуваше повеќечасовна операција, а Деа сето тоа го поднесе многу храбро. Раката ѝ ја соши тим од лекари на ВМА. Професор, д-р Марко Бумбаширевиќ, се појави во „Утринска програма на Прва”,