притисни ентер »

Врховен ги потврди пресудите за Јанкуловска, Груевски и Поповски

Врховен ги потврди пресудите за Јанкуловска, Груевски и Поповски

Највисокиот суд ги потврди пресудите на скопска Апелација за набавката на блинидраниот Мерцедес, па најдоцна за еден месец упатен акт за издржување на четиригодишната затворска казна ќе добие ексминистерката за внатрешни Гордана Јанкуловска. Поранешниот премиер, Никола Груевски, кој во случајот е осуден на 2 години затвор е во бегство, а третито осуден,

Мицкоски:  Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски: Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

„Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по веста дека Врховиот суд по една година вонредно преиспитување на предметот „Тенк“, ја потврди четиригодишната затворска казна

Мицкоски:  Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски: Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

„Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по веста дека Врховиот суд по една година вонредно преиспитување на предметот „Тенк“, ја потврди четиригодишната затворска казна

Мицкоски:  Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски: Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

„Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по веста дека Врховиот суд по една година вонредно преиспитување на предметот „Тенк“, ја потврди четиригодишната затворска казна

Врховен ја одби жалбата, Јанкуловска оди во затвор!

Врховен ја одби жалбата, Јанкуловска оди во затвор!

По една година, одлучување, Врховниот суд пресече – Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор. Нејзината жалба за „Тенк“ е одбиена и е потврдена одлуката на Апелација – четири годишна казна затвор за набавката на блиндираниот мерцедес од над половина милион евра. Освен на Јанкулоска одбиени се жалбите и на останатите осудени – бегалецот и екс премиер Никола

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Горде е осудена без докази бидејќи не одбра да биде слуга на Заев

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Горде е осудена без докази бидејќи не одбра да биде слуга на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан застана во одбрана на ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, откако, Врховниот суд и ја потврди четиригодишната затворска казна која и ја изрече Апелациониот суд. Мицкоски тврди дека Јанкуловска е судена без докази, бидејќи одбрала да не му слугува на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Мафијата

Мицкоски: Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски: Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

-Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев. Ова не е никаква правда, туку начин да се оттргне вниманието од вистинските скандали, криминали и неуспеси на мафијата на власт...Јанкуловска беше генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и тука таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО ДПМНЕ. – напиша меѓудругото мицкоски на својата фб страна

Мицкоски ја жали Јанкулоска, но не и Груевски и Поповски

Мицкоски ја жали Јанкулоска, но не и Груевски и Поповски

Откако Врховниот суд денеска објави дека ги потврдил пресудите во случајот „Тенк“ за набавката на блиндираниот „мерцедес“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави оти Гордана Јанкулоска била судена без докази затоа што „не одбра да биде слуга во скутот на Заев“. Во реакцијата на Фејсбук, Мицкоски вели дека „Јанкулоска беше генерален

Мицкоски за пресудата на Јанкуловска: Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски за пресудата на Јанкуловска: Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски за пресудата на Јанкуловска: Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е осудена без докази. -Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Ја судеа без докази, затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Ја судеа без докази, затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Мафијата на власт потроши над осум милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната потврда на Врховниот суд на пресудата на Апелацискиот со која поранепната министерка за внатрешни работи е осудена

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Горде е осудена без докази бидејќи не одбра да биде слуга на Заев

Мицкоски во одбрана на Јанкулоска: Горде е осудена без докази бидејќи не одбра да биде слуга на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски застана во одбрана на ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, откако, Врховниот суд и ја потврди четиригодишната затворска казна која и ја изрече Апелациониот суд. Мицкоски тврди дека Јанкулоска е судена без докази, бидејќи одбрала да не му слугува на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев.

МИЦКОСКИ ЗА ЈАНКУЛОСКА: Ја судеа без докази затоа што не беше слуга во скутот на Заев

МИЦКОСКИ ЗА ЈАНКУЛОСКА: Ја судеа без докази затоа што не беше слуга во скутот на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со жестока осуда до власта откако Врховниот суд ја потврди одлуката на Апелација за случајот “Тенк”, со која Гордана Јанкулоска, поранешната министерка за внатрешни работи, беше осудена на 4 години затвор. „Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило

Мицкоски: Таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО-ДПМНЕ

Македонија главна страна Македонија Мицкоски: Таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО-ДПМНЕ 5 минути ago Откако во медиумите одекна веста дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска ќе оди во затворт поради набавката на службените возила на МВР, со свој став се јави и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Тој потренцираше дека истите

Мицкоски: Таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО-ДПМНЕ

-Реклама- Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил обвини дека мафијата на власт потрошила 8 милиони евра за службени возила, но за набавка на едно возило кое го користи истата власт, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор. „Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев. Ова не е никаква правда, туку

Мицкоски со поддршка за Јанкуловска, вели била судена без докази, ја поврза и со Палевски

Мицкоски со поддршка за Јанкуловска, вели била судена без докази, ја поврза и со Палевски

„Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор“, реагира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната одлука на Врховниот суд. „Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев. Ова не е никаква

Мицкоски за пресудата на Јанкуловска: Затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев ја судеа без докази

Мицкоски за пресудата на Јанкуловска: Затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев ја судеа без докази

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е осудена без докази. -Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор. Ја судеа без