притисни ентер »

Упасен дилер во Гостивар

Упасен дилер во Гостивар

Македонската полиција приведе  дилер на  наркотнични дроги во близина на фудбалскиот стадион во Гостивар. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.И. од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни

Кривични против повеќе лица фатени со дрога на гостиварското подрачје

Кривични против повеќе лица фатени со дрога на гостиварското подрачје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривични пријави против повеќе лица, кај кои биле пронајдени наркотици. Сите се товарат за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Првиот случај поради кој кривична заработија две лица од Скопје и Ростуше, на возраст

Кривична пријава против М.Х.(28) од Гостивар

Кривична пријава против М.Х.(28) од Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Х.(28) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 22.02.2019 во Гостивар, полициски службеници извршиле  претрес во домот

Кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево

Кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 08.06.2019 пред угостителски објект во Делчево полициски

Полицијата најде кокаин во угостителски објект

Полицијата најде кокаин во угостителски објект

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“. На 30.05.2019 во с.Неготино, гостиварско, полициски службеници извршиле претрес

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен на 30. мај годинава. Кривичната пријава против сопственичката е поднесена под сомнение за сторено кривично

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен на 30. мај годинава. Кривичната пријава против сопственичката е поднесена под сомнение за сторено кривично

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен на 30. мај годинава. Кривичната пријава против сопственичката е поднесена под сомнение за сторено кривично

Марихуана и кокаин во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Марихуана и кокаин во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори". На 30 мај во село Неготино, Гостиварско, полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената,

Кокаин пронајден во ресторан во Готиварско, сопственост на скопјанка

Кокаин пронајден во ресторан во Готиварско, сопственост на скопјанка

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен на 30 мај годинава. Кривичната пријава против сопственичката е поднесена под сомнение за сторено кривично

Полициски службенициво угостителски објект пронашле и одзеле кокаин

Полициски службенициво угостителски објект пронашле и одзеле кокаин

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори”. На 30 мај во село Неготино, Гостиварско, полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената,

Марихуана и кокаин пронајдени при претрес во угостителски објект во гостиварско

Марихуана и кокаин пронајдени при претрес во угостителски објект во гостиварско

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори”. На 30 мај во село Неготино, Гостиварско, полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената,