притисни ентер »

Volkswagen спрема нешто што го немаше досега на пазарот

Volkswagen спрема нешто што го немаше досега на пазарот

Германската компанија ќе го направи првиот SUV кабриолет модел... Volkswagen нема само да го отсече кровот од стандардниот T-Roc модел, туку и телото на кабриолетот е целосно ново. Се разбира, ќе биде со две врати и уникатен дизајн, а инженерите се надеваат дека ќе успее да направи добро ремек дело -1.0-литарски цилиндричен мотор со 113 коњски сили

Нов „T-Roc“ во кабрио изведба

Нов „T-Roc“ во кабрио изведба

Овие бројки претставуваат мотив за „Volkswagen“ да тргне во нова SUV офанзива, тие најавија лансирање на нов T-Roc модел во кабрио изведба. Новиот модел ќе има платнен покрив кој ќе може да се отвора и затвора при брзина до 30 Км/ч.„ T-Roc “ кабрио ќе чини некаде околу 26.000 евра.

Volkswagen T-Roc Cabriolet е спремен за Франфурт

Volkswagen T-Roc Cabriolet е спремен за Франфурт

Урбаниот германски кросовер доби и своја кабрио верзија, скроена за авантуристичките љубители на отворен покрив Новиот T-Roc Cabriolet ќе биде единствениот кабри модел на Volkswagen засега, а своето јавно деби ќе го добие за месец дена, на Саемот за автомобили во Франкфурт. Наместо едноставното отстранување на покривот на стандардниот T-Roc, производителот

Volkswagen T-Roc Cabriolet спремен за Франфурт

Volkswagen T-Roc Cabriolet спремен за Франфурт

Урбаниот германски кросовер доби и своја кабрио верзија, скроена за авантуристичките љубители на отворен покрив Новиот T-Roc Cabriolet ќе биде единствениот кабри модел на Volkswagen засега, а своето јавно деби ќе го добие за месец дена, на Саемот за автомобили во Франкфурт. Наместо едноставното отстранување на покривот на стандардниот T-Roc, производителот