Џон Иснер победник на АТП турнирот во Атланта

Американскиот тенисер Џон Иснер е победник на АТП турнирот во Атланта. Искусниот тенисер (36 години) беше подобар од својот сонародник Брендон Накашима во финалето – 7:6, 7:5. За Иснер ова е 16 -та титула во неговата кариера, но и прва по Њупорт 2019 година. Тој го прослави својот шести наслов во Атланта. Накасима, пак, стигна до финалето втор викенд