притисни ентер »

(Фото) Три сестри се породиле во ист ден

(Фото) Три сестри се породиле во ист ден

Трите сестри Оливера, Јасна и Јелена од Црна Гора се породиле во ист ден. Нивната мајка Мара Мугоша стана баба на четири внучиња. Сестрите се породиле во болницата „Данило Први“ во Цетиње, а среќната вест брзо се рашири по социјалните мрежи. „Сè  мина во најдобар ред. Семејството и бебињата се одични“, изјавил докторот Предраг Јовковиќ, кој го предводел

(Фото) Три сестри се породиле во ист ден

(Фото) Три сестри се породиле во ист ден

Трите сестри Оливера, Јасна и Јелена од Црна Гора се породиле во ист ден. Нивната мајка Мара Мугоша стана баба на четири внучиња. Сестрите се породиле во болницата „Данило Први“ во Цетиње, а среќната вест брзо се рашири по социјалните мрежи. „Сè  мина во најдобар ред. Семејството и бебињата се одични“, изјавил докторот Предраг Јовковиќ, кој го предводел

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

Во најстарата болница породилишта во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, три сестри Оливера, Јасна и Јелена, во петокот,на свет донеле четири деца, со размак од половина час. Прва во салата за породување во 9 часот наутро, влегла Оливера, која го родила Стефан, по што нејзината сестра близначка Јасна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот „серијалот“

Три сестри родија четири бебиња за помалку од час и половина

Три сестри родија четири бебиња за помалку од час и половина

За помалку од час и половина три сестри од кои две близначки родија четири здрави бебиња. Оливера Мугоша Миџор, Јасна Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукичевиќ донесоа на свет четири бебиња, бидејќи една од близначките роди близначиња, пренесува порталот ЦДМ од Општата болница Данило Први во Цетиње. Tri rođene sestre jutros na Cetinju rodile četiri bebe!

ЦЕТИЊЕ: Три сестри се породиле во исто време!

ЦЕТИЊЕ: Три сестри се породиле во исто време!

Во родилиштето во Цетиње денеска за помалку од час и половина се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ во исти ден. Сезоната на раѓање ја „отворила“ Оливера, таа во девет часот наутро го родила Стефан, по неа се породила Јасна, која ги донела на свет близнаците Урош и Ања, а во 11 часот се породила Јелена со малата

НЕВЕРОЈАТНО: Три сестри се породиле во ист ден!

НЕВЕРОЈАТНО: Три сестри се породиле во ист ден!

Во родилиштето во Цетиње се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ во исти ден. Веста за раѓањето на принова во секое семејство е добредојдена, а Мара Мугош ја имала таа ретка среќа да добие четири внучиња од три ќерки во ист ден. Имено, три сестри се породиле утрово во Цетиње, Црна Гора, па така Стефан, Дарија, Урош

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала влегла Оливера, која околу 9 часот утрото го родила Стефан. Нејзината сестра близначка Јасна неполн час подоцна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот Јелена на свет ја донела

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала влегла Оливера, која околу 9 часот утрото го родила Стефан. Нејзината сестра близначка Јасна неполн час подоцна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот Јелена на свет ја донела

Неверојатно: Три сестри Црногорки се породиле во ист ден, бабата добила четири внучиња

Неверојатно: Три сестри Црногорки се породиле во ист ден, бабата добила четири внучиња

Во најстарата болница во Црна Гора, во родилиштето „Данило Први“ во Цетиње во растојание од по половина час се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ. Веста за раѓањето на принова во секое семејство е добредојдена, а Мара Мугош ја имала таа ретка среќа да добие четири внучиња од три ќерки во ист ден. Имено, три сестри

Три сестри од Цетиње во рок од два часа родиja четири бебиња

Три сестри од Цетиње во рок од два часа родиja четири бебиња

Прва во родилната сала влегла во 9 часот наутро, Оливера, која ја родила Стефана, по што нејзината сестра близначка Јасна ги роди близнаците Урош и Ања, а во 11 часот „серијалот“ го затвори Јелена, која ја донесе на свет Дарија. CETINJE: Porodile se istovremeno tri rođene sestre https://t.co/Lwyltugufd pic.twitter.com/3ytiJN8TFL — Montenegro Magazin

НЕОБИЧНО, НО ПРЕКРАСНО: Три сестри истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња

НЕОБИЧНО, НО ПРЕКРАСНО: Три сестри истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња

НЕОБИЧНО, НО ПРЕКРАСНО: Три сестри истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња Стефана, Дарија, Урош и Ања утрово се родија во Цетиње во интервал од два часа. Во целава „приказна“ не би било ништо необично доколку овие 4 деца не ги родија 3 сестри. Истовремено во болница во Цетиње се породиле Оливера, Јасна и Јелена. Прва, во 9 часот се породила

Три сестри од Црна Гора истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња

Три сестри од Црна Гора истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња

Стефана, Дарија, Урош и Ања утрово се родија во Цетиње во интервал од два часа. Во целава „приказна“ не би било ништо необично доколку овие 4 деца не ги родија 3 сестри. Истовремено во болница во Цетиње се породиле Оливера, Јасна и Јелена. Прва, во 9 часот се породила Оливера, која на свет ја донела Стефана, потоа Јасна ги родила близнаците Урош и