Барса немоќна против Хетафе

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во играта на Барселона. Имаше

Како првиот, така вториот: По Реал загуби и Барселона (ВИДЕО)

Како по некое непишано правило, доколку Реал „киксне“ во Ла Лига, ништо подобро не минува и Барселона. По шокантниот пораз на „кралевите“ денеска дома од Кадиз, вечерва ништо подобро не мина ни каталонскиот гигант, кој загуби со 1:0 на гостувањето кај Кадиз. Одлучувачкиот момент на средбата се случи во 56. минута кога Хетафе доби удар од белата точка,

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Во Ла Лига, клубот од Мадрид нема пораз од 8 март кога загуби од Бетис (1:2). Потоа, по продолжението

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Во Ла Лига, клубот од Мадрид нема пораз

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците" со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона. „Каталонците“ загубија на гостувањето кај Хетафе со 1-0. Барса беше подобар противник во првиот дел, Меси ја погоди стативата а Гризман изби сам пред голманот,

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците“ со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона. „Каталонците“ загубија на гостувањето кај Хетафе со 1-0. Барса беше подобар противник во првиот дел, Меси ја погоди стативата а Гризман изби сам пред

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман (Видео)

Барселона го претрпе првиот пораз во ерата на Роналд Куман, откако тимот на холандскиот стручњак вечерва не ги искористи своите шанси на гостувањето во Мадрид, а потоиа беше казнет во вториот дел. Гостите од Каталонија ја тресеа рамката од голот преку Меси во првото полувреме, во овој дел од играта Гризман не искористи и стопроцентна шанса, а потоа

По Реал, шокирана и Барселона (ВИДЕО)

Двете најтрофејни шпански екипи Реал Мадрид и Барселона имаа катастрофална увертира пред нивната пресметка идната недела. По поразот на Реал Мадрид од Кадиз, и Барселона доживеа непријатно изненадување губејќи со 1:0 на гостувањето кај Хетафе. За второто големо изненадување во Ла Лига денеска, се погрижи Хаиме Мата со голот од пенал во 56. минута

Шампионот на колена: Кадиз го шокираше Реал на гости (ВИДЕО)

По серија од три победи, актуелниот шпански шампион Реал (М) доживеа неочекуван шок на домашен терен и го претрпе првиот сезонски пораз. Вечерва момците на Зидан загубија од новакот Кадиз со 1:0 и со тоа ја прекинаа одличната серија на стартот на сезоната. Единствениот гол беше постигнат во првото полувреме. Во 16. минута Ентони Лозано успеа да го

Хетафе со гол од пенал ја посрамоти Барселона (ВИДЕО)

Барселона одигра очаен натпревар против Хетафе и на крајот запиша пораз во шпанската Ла Лига од 0-1. Каталонците се надеваа на три бодови од гостувањето во Мадрид, но на крајот останаа со празни раце. Тие имаа неколку шанси во првото полувреме, но не ги искористија. Гостите не беа убедливи ниту во вториот дел, па казната пристигна преку Мата, кој од

Барселона загуби од Хетафе на гости, единствениот  гол е дело на Мата, кој во 56. минута погоди од пенал. За Барселона ова е  прв пораз сезонава и прв под раководство на Роналд Куман во Ла Лига, за Хетафе ова беше трета победа во петтиот меч.