притисни ентер »

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Торонто Репторс во финалето на НБА лигата успеаа да го совладаат Голден Стејт Вориорс со 4-2 и дојдоа до историската прва титула во најсилната лига на светот. Херој во шестиот меч беше бекот Фред Ван Влет. Овој 25-годишен кошаркар ги погоди клучните поени, уфрли 22 поени од кој дури 12 во последната четвртина. Иако навивачите на Репторс често го критикуваа

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден! Торонто Репторс во финалето на НБА лигата успеаа да го совладаат Голден Стејт Вориорс со 4-2 и дојдоа до историската прва титула во најсилната лига на светот. Херој во шестиот меч беше бекот Фред Ван Влет. Овој 25-годишен кошаркар ги погоди клучните поени, уфрли 22 поени

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Неверојатна е животната приказна на херојот на Торонто: Очувот го тепал секој ден!

Торонто Репторс во финалето на НБА лигата успеаа да го совладаат Голден Стејт Вориорс со 4-2 и дојдоа до историската прва титула во најсилната лига на светот. Херој во шестиот меч беше бекот Фред Ван Влет. Овој 25-годишен кошаркар ги погоди клучните поени, уфрли 22 поени од кој дури 12 во последната четвртина. Иако навивачите на Репторс често го критикуваа