притисни ентер »

Официјално: Ким Кардашијан влезе во листата милијардери на Форбс

Официјално: Ким Кардашијан влезе во листата милијардери на Форбс

Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“. Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега е една од 2.775 личности на листата на милијардери на „Форбс“, на чие

Ким Кардашијан стана милијардерка

Ким Кардашијан стана милијардерка

Ким Кардашијан Вест и официјално стана милијардерка, објави Форбс. Форбс денеска ја објави годишната листа на светски милијардери, а за прв пат на неа се најде и славната Кардашијан. Тие исто така пишуваат дека нејзините козметички компании KKW Beauty и Skims и помогнале да се најде на таа престижна листа. KKW Beauty Kim започнала во 2017 година, а

Ким Кардашијан-Вест е милијардерка, вели Форбс

Ким Кардашијан-Вест е милијардерка, вели Форбс

САД- Ова не е првпат член на познатото семејствo Кардашијан-Џенер да се најде на списокот милијардери – добро, барем моментално. Во март 2019 година, Форбс ја прогласи сестрата на Кардашијан Вест, Кајли Џенер, за најмлада милијардерка, но титулата не траеше долго. Во мај 2020 година, Форбс го поби сопствениот извештај во кој се вели дека козметичката

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан Вест и официјално за прв пат влезе во клубот на милијардери, објави магазинот „Форбс“ Нејзиното богатство се проценува на една милијарда долари, благодарение на козметиката и облеката, приходите од телевизија,  рекламни договори и инвестиции, пишува списанието Форбс.  Од таму наведуваат дека Ким има удел

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“. Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега е една од 2.775 личности на листата на милијардери на „Форбс“, на чие

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан Вест и официјално за првпат влезе во клубот на милијардери, објави магазинот „Форбс“ Нејзиното богатство се проценува на една милијарда долари, благодарение на козметиката и облеката, приходите од телевизија,  рекламни договори и инвестиции, пишува списанието Форбс.  Од таму наведуваат дека Ким има удел

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан официјално дел од клубот на милијардерите според „Форбс“ Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“. Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Популарната американска ѕвезда Ким Кардашијан се најде на официјалната листа на милијардери, која познатиот економски магазин „Форбс“, ја изработува секоја година. Нејзиното богатство стигнао до една милијарда долари, поради козметичките и модни бизниси. Исто така, Ким одлично заработила и од приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија. Жената која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ за првпат во вторникот (6 април) се најде на списокот на светски милијардери на магазинот „Форбс“. „Форбс“ проценува дека Кардашијан (40) „сега вреди една 

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија. Жената која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ за првпат во вторникот (6 април) се најде на списокот на светски милијардери на магазинот „Форбс“. „Форбс“ проценува дека Кардашијан (40) „сега вреди една 

Официјално стана милијардерка : „Форбс“ уште една Кардашијанка прогласи за најбогата – еве колку „тежи“ Ким

Официјално стана милијардерка : „Форбс“ уште една Кардашијанка прогласи за најбогата – еве колку „тежи“ Ким

фото:ким кардашијан/инстаграм „Форбс“објави годишна листа на светски милијардери, а првпат на оваа листа се најде и славната Ким Кардашијан. Тие пишуваат и дека нејзините козметички компании „ККВ бјути“ и „Скимс“ ѝ помогнале да се најде на оваа престижна листа. „ККВ бјути“ Ким ја отвори во 2017-та година, а компанијата „Коти“ ја купила минатата година

Ким Кардашијан официјално дел од клубот на милијардерите според „Форбс“

Ким Кардашијан официјално дел од клубот на милијардерите според „Форбс“

Од помошничка на Парис Хилтон до милијардерка на листата на „Форбс“ Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“ . Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега

За прв пат на листата на Форбс: Ким Кардашијан е официјално милијардерка

За прв пат на листата на Форбс: Ким Кардашијан е официјално милијардерка

За прв пат на листата на Форбс: Ким Кардашијан е официјално милијардерка Ким Кардашијан е и официјално стана милијардер, објави Форбс. Форбс официјално ја објави годишната листа на светски милијардери, а за првпат на неа се најде и славната Кардашијан. Тие исто така пишуваат за тоа како нејзините козметички компании и помогнале да се најде на таа престижна

Не ѝ треба Канје за богатство – Ким Кардашијан стана милијардерка и прослави на луксузен одмор

Не ѝ треба Канје за богатство – Ким Кардашијан стана милијардерка и прослави на луксузен одмор

Ким Кардашијан е доказ дека не ѝ е потребен маж за да успее сама и да стане милијардерка - таа официјално се најде на листата на милијардери на Форбс на свои 40 години, а веста ја прослави со фотка од луксузниот одмор. Ким (40) неодамна поднесе документи за развод од сопругот Канје Вест, а по добиената вест дека и официјално е на листата на милијардери

Ким Kapдашијан и официјално е милијардepka, а еве од што најмногу зapaботува

Ким Kapдашијан и официјално е милијардepka, а еве од што најмногу зapaботува

Американската старлета Ким Кардашијан Вест и официјално стана милијардерка, објави „Форбс“. „Форбс“ вчера ја објави годишната листа на светски милијардери, а за првпат на неа се најде и славната ријалити ѕвезда Ким Кардашијан. Тие исто така пишуваат како нејзините козметички компании „ККВ бјути“ и „Скимс“ ѝ помогнале да се најде на таа престижна листа

Нека е честито, Ким Кардашијан конечно на листата милијардерки

Нека е честито, Ким Кардашијан конечно на листата милијардерки

Кога го сними порно филмот и започна свој бизнис во 2017 година, ријалити старлетата Ким Кардашијан не ни претпоставуваше дека во 2021 ќе се најде во листата милијардерки на „Форбс“. Таа во 2017 година ја основаше својата компанија за козметика, а потоа компанијата Коти купи 20% удел од козметичката линија со договор за кој се проценува дека вреди