притисни ентер »

Пијано наместо маса во една од најубавите куќи за 2021 - ќе биде ли ова нов тренд?

Пијано наместо маса во една од најубавите куќи за 2021 - ќе биде ли ова нов тренд?

Оваа модерна куќа, која влезе во трката за „Дом на годината“ во познато телевизиско шоу во Ирска има невообичаен темен екстериер, а внатрешноста е светла и исполнета со лични детали. View this post on Instagram A post shared by Dave (@newbuildireland) --> --> Куќата е прекрасна, во тоа сите се сложуваат, но поделени мислења и дискусија на социјалните

Трендови на Инстаграм за уредување на детската соба

Трендови на Инстаграм за уредување на детската соба

Ако го реновирате домот, тогаш дефинитивно вреди да ѕирнете на оваа социјална мрежа и да ги откриете популарните бои и актуелните трендови што креативните лица и професионалците ги објавуваат на своите профили. Кога станува збор за новите трендови, токму ова е најдобриот начин да пронајдете идеи што ќе ги имплементирате во вашиот простор. Креативците

Нежни велигденски декорации со салфетки

Нежни велигденски декорации со салфетки

Ни наближуваат велигденските празници, а доколку уживате во уредувањето на домот и во создавањето на убава празнична атмосфера, во наредниот период ќе се обидеме да ве инспирираме тоа да го направите на модерен и креативен начин. Овој пат инспирацијата ја најдовме на социјалните мрежи и декорациите со салфетки. Без разлика како ќе одлучите да ги украсите

Имате стан од 30 квадрати и не знаете како да го уредите? Ова се правилата и можни решенија!

Имате стан од 30 квадрати и не знаете како да го уредите? Ова се правилата и можни решенија!

Треба да се внимава на секој детаљ за да не се загуши просторот, а истовремено сè што е внатре треба да биде максимално функционално. Добриот распоред, добрите и повеќенаменски кутии за средување, како и приспособливиот мебел, можат многу да ви помогнат во тоа. Оптички поголем, но и попрозрачен простор ќе добиете со светли завеси, ѕидови и мебел .

Тон љубов: Неверојатната поврзаност на девојче од Австралија и нејзиниот златен ретривер низ фотки

Тон љубов: Неверојатната поврзаност на девојче од Австралија и нејзиниот златен ретривер низ фотки

Златниот ретривер веќе бил дел од семјеството пред Мејси да се роди... Заедно се од првиот нејзин миг на овој свет, па не е ни чудно што не се дели од него. Малата Мејси од Австралија и нејзиниот златен ретривер Маршал се позитивна на денот. Тие засега имаат 19.000 следбеници на нивниот Инстаграм профил, но полека, но сигурно стануваат ѕвезди. -->

(Фото) Извајано тело и преубаво лице, но не било одсекогаш така

(Фото) Извајано тело и преубаво лице, но не било одсекогаш така

Таа е од Русија, има 26 години и изгледа како божица! Ако мислите дека Анжелика троши часовите и часовите на потење во теретана со повремена посета на пластичен хирург - во право сте! Но, и покрај тоа што мислите, најголемиот дел од парите не беа наменети за силикони ... туку за целосна трансформација на лицето. На Интернет кружи слика на секс бомба

(Видео) Станија во тесни хеланки и длабоко делоте вежба во теретана, а сите околу неа се потат

(Видео) Станија во тесни хеланки и длабоко делоте вежба во теретана, а сите околу неа се потат

Новите хеланки кои се хит на „Тик Ток“ не одолеа,па ги облече Станија Доброевиќ и сподели неколку фотографии. Имено таа позираше во огледало, а во преден план беше нејзиниот совршен задник. View this post on Instagram A post shared by It's me, Stanija! (@stanijadobrojevic) Станија е позната по двојата топ фигура, па често споделува и фотки и видеа

Идеи за пролетна декорација на домот со вашите омилени цвеќиња

Идеи за пролетна декорација на домот со вашите омилени цвеќиња

Сега е вистинско време да го комплетирате домот со клучни детали што ќе му дадат неодолив разигран изглед. Растенијата се наметнуваат како непогрешлив избор, особено ако додадете некои од најпопуларните, како што се лалињата. View this post on Instagram A post shared by Rita (@r_tiff2326) Декорирањето простор со растенија е одлична идеја, но и покрај

Денес е Инстаграм божица: Извајано тело и преубаво лице, но не било одсекогаш така (фото)

Денес е Инстаграм божица: Извајано тело и преубаво лице, но не било одсекогаш така (фото)

Таа е од Русија, има 26 години и изгледа како божица! Ако мислите дека Анжелика троши часовите и часовите на потење во теретана со повремена посета на пластичен хирург - во право сте! Но, и покрај тоа што мислите, најголемиот дел од парите не беа наменети за силикони ... туку за целосна трансформација на лицето. На Интернет кружи слика на секс бомба

Белата кошула е повторно тренд број еден: Ако сакате рафиниран француски шик, носете ја вака!

Белата кошула е повторно тренд број еден: Ако сакате рафиниран француски шик, носете ја вака!

Уште кога знаеме за модата, знаеме и дека Французинките се олицетворение на стилот и вкусот. Тие ја негуваат едноставноста, класиката и елеганцијата, на ноншалантен, скромен начин што се чини дека им е вроден. Можеби затоа се сметаат за најстилизирани жени во светот? Во секој случај, оваа сезона нè потсетува на уште една модна лекција – белата кошула

Накитот за слушалки станува сè попопуларен

Накитот за слушалки станува сè попопуларен

Од 2016 година па наваму, интересот за AirPods слушалките, кои првично ги лансираше „Епл“, не стивнува. Постојано се пласираат нови верзии од различни брендови, но никој не успеа да ја надмине популарноста која ја имаше „Епл“. Но, креативноста не застана тука, па сега оние кои се занимаваат со дизајн на накит, осмислија обетки за бежични слушалки.

Пролетен хит: Терацо маникир

Пролетен хит: Терацо маникир

Самостојната уметност за нокти е навистина популарна, а терацо маникирот зазема едно од централните места на мапата за идеи на Инстаграм. Тоа е совршен начин да експериментирате со нијанси, тој е шарен, интересен и најдобро од сè, можете да го создадете сами дома. Сè што ви треба за овој потфат се неколку лакови во вашата омилена боја, како и тенка