притисни ентер »

Фудбалерите на Барселона  дозволија платите да им се намалат за 30 проценти

Фудбалерите на Барселона дозволија платите да им се намалат за 30 проценти

Проблем е што челниците на екипата сакаат „кратењето“ да биде многу поголемо. Неколкудневните натегања во Барселона на релација управа – фудбалери продолжуваат о по денешната одлука на играчите кои се согласија да им се намалат платите но не колку што се надеваа челниците. Четворицата капитени на Барселона, Лионел Меси, Жерар Пике, Серхио Бускетс и

Фудбалерите на Барселона одбија 30% намалување на платите, сега ќе „добијат“ 70% кратење

Фудбалерите на Барселона одбија 30% намалување на платите, сега ќе „добијат“ 70% кратење

Првотимците на фудбалскиот клуб Барселона го одбија барањето на упрвата за намалување на платата за 30% додека трае кризата со Ковид-19. Откако овастана познато претседателот на Барса, Жозеп Бартомеу побарал од играчите да се сложат на 50% кратење затоа што новите препораки и регулативи кои ги најавува Ла Лига ќе значат 70% намалена плата и нова финансиска

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Фудбалерите на Барселона го одбија предлогот на клубот додека трае кризата платите да им бидат намалени за 50 отсто. Капитените Меси, Пике, Тер Штеген и Бускетс го изложиле овој предлог пред соиграчите и добиле негативен одговор. Времето ќе покаже дали фудбалерите направиле грешка кога го одбиле предлогот и дали тоа може да ги продлабочи проблемите

„Не можеме сите да се откажеме од платите, па не сме ние Роналдо или Меси...“

„Не можеме сите да се откажеме од платите, па не сме ние Роналдо или Меси...“

Периодот по пандемијата со коронавирусот е она што ги загрижува фудбалските клубови, особено оние од најпогодените држави, како и оние од понизок ранг, каде приходите и не се така високи. Финансиските проблеми се очекуваат, а истите ќе се анулираат со кратење на платите на фудбалерите. Тоа е една од мерките која повеќето екипи ширум Европа започнаа

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Фудбалерите на Барселона го одбија предлогот на клубот додека трае кризата платите да им бидат намалени за 50 отсто. Капитените Меси, Пике, Тер Штеген и Бускетс го изложиле овој предлог пред соиграчите и добиле негативен одговор. Времето ќе покаже дали фудбалерите направиле грешка кога го одбиле предлогот и дали тоа може да ги продлабочи проблемите

Бартомеу ги има играчите во рака

Бартомеу ги има играчите во рака

Голем дел од играчите на сите тимови на Барселона го одбија предлогот на првиот човек, Жосеп Мариа Бартомеу. Поради пандемија коронавирус многу клубови се присилени да им ги намалат платите на вработените и на играчите. Каталонскиот гигант е еден од оние тимови кој им предложи на своите членови во следниот период да земаат 50% од своите примања. Ваквата

Бартомеу ги има играчите во рака

Бартомеу ги има играчите во рака

Голем дел од играчите на сите тимови на Барселона го одбија предлогот на првиот човек, Жосеп Мариа Бартомеу. Поради пандемија коронавирус многу клубови се присилени да им ги намалат платите на вработените и на играчите. Каталонскиот гигант е еден од оние тимови кој им предложи на своите членови во следниот период да земаат 50% од своите примања. Ваквата

Ѕвездите на Барселона одбија намалување на платата, па сега ќе останат без 70 отсто од парите?!

Ѕвездите на Барселона одбија намалување на платата, па сега ќе останат без 70 отсто од парите?!

Големите ѕвезди на шпанскиот првак Барселона одбија намалување на платите и да се откажат од 50 отсто од примањата во овој кризен период откако светот го погоди пандемијата со коронавирусот, но веројатно Лео Меси и останатите ѕвезди направија голема грешка зашто сега може да останат и без половина плата која им ја гарантираа Каталонците. Шпанските

Бартомеу ги има играчите во рака

Бартомеу ги има играчите во рака

Голем дел од играчите на сите тимови на Барселона го одбија предлогот на првиот човек, Жосеп Мариа Бартомеу. Поради пандемија коронавирус многу клубови се присилени да им ги намалат платите на вработените и на играчите. Каталонскиот гигант е еден од оние тимови кој им предложи на своите членови во следниот период да земаат 50% од своите примања. Ваквата

Во Барса одбија 50% помала плата, па Бартомеу сега присилно им скратува 70%?

Во Барса одбија 50% помала плата, па Бартомеу сега присилно им скратува 70%?

Првотимиците на Барселона го одбија предлогот на раководството за намалување на платите. Поради пандемијата со коронавирусот многу клубови се приморани да ги намалат платите на вработените и играчите, а од Барселона на фудбалерите им предложиле додека не се игра фудбал да добиваат 50% од нивните примања. Меѓутоа играчите на каталонскиот гигант го одбија

Фудбалерите на Барселона одбија намалување на платите

Фудбалерите на Барселона одбија намалување на платите

Голем број фудбалски клубови прифатија помали плати додека трае суспензијата на фудбалот поради пандемијата од коронавирусот, но не и Барселона. Претседателот Жозеп Мариа Бартомеу имал состанок со четворицата капитени на клубот, Лионел Меси, Жерард Пике, Серхио Бускец и Серхи Роберто, кои го одбиле неговиот предлог за намалување на платите додека не

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Фудбалерите на Барселона почнаа да се бунтуваат по најновиот предлог од клупскиот претседател за уште подрастично намалување на платите. Иако вчера неколку од најголемите ѕвезди прифатија да им бидат намалени платите во периодот на пауза, сепак, не го одобриле новиот предлог на Бартомеу за намалување нивните плати во услови на економска криза. Пред

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Фудбалерите на Барселона почнаа да се бунтуваат по најновиот предлог од клупскиот претседател за уште подрастично намалување на платите. Иако вчера неколку од најголемите ѕвезди прифатија да им бидат намалени платите во периодот на пауза, сепак, не го одобриле новиот предлог на Бартомеу за намалување нивните плати во услови на економска криза. Пред

„Марка“: Меси и друштвото одбиле да им се намалат платите

„Марка“: Меси и друштвото одбиле да им се намалат платите

Во петокот управата на Барселона одржа состанок со фудбалерите на кој им било предложено да им се намалат платите бидејќи клубот остана без дел од приходот поради пандемијата од коронавирусот. Каталонците останаа без парите од влезниците, туристичките посети на стадионот и фан шоповите ширум светот. Управата на клубот им предложила на Меси и соиграчите

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Бартомеу притиска за уште помали плати, фудбалерите не сакаат да слушнат

Фудбалерите на Барселона почнаа да се бунтуваат по најновиот предлог од клупскиот претседател за уште подрастично намалување на платите. Иако вчера неколку од најголемите ѕвезди прифатија да им бидат намалени платите во периодот на пауза, сепак, не го одобриле новиот предлог на Бартомеу за намалување нивните плати во услови на економска криза. Пред