притисни ентер »

Магичниот „дропшот“ на Федерер ја дигна на нозе публиката во Рим (Видео)

Магичниот „дропшот“ на Федерер ја дигна на нозе публиката во Рим (Видео)

Рожер Федерер мораше добро да се испоти за да го елиминира Борна Чориќ во Рим, а Хрватот имаше предност затоа што немаше двојна програма за разлика од Швајцарецот кој претходно во текот на денот го совлада Соуса. На осминафиналниот меч имаше многу атрактивни поени, но со еден „дропшот“ Федерер успеа да ги стане на нозе сите на трибините во Рим. И реакцијата