притисни ентер »

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија Блокира” на денешната прес-конференција се осврна на ,,големиот Сенароден протест” кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот. Во исто време во Собранието се одржува седница на која пратениците ќе гласаат за уставните амандмани за промена на Уставот. ,,Како што е познато,

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија Блокира” на денешната прес-конференција се осврна на ,,големиот Сенароден протест” кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот. Во исто време во Собранието се одржува седница на која пратениците ќе гласаат за уставните амандмани за промена на Уставот. ,,Како што е познато,

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија Блокира” на денешната прес-конференција се осврна на ,,големиот Сенароден протест” кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот. Во исто време во Собранието се одржува седница на која пратениците ќе гласаат за уставните амандмани за промена на Уставот. ,,Како што е познато,

Бачев повика на протест: Или ќе дозволиме маринетската власт да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи

Бачев повика на протест: Или ќе дозволиме маринетската власт да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи

Како што е познато, лани на 4-ти ноември, осумдесет и четири организации – политички партии и здруженија од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се формира Кризен штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори, кој настапува под слоганот „Македонија-Блокира“. Како што најавивме, во

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

„Македонија Блокира” на денешната прес-конференција се осврна на ,,големиот Сенароден протест” кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот. Во исто време во Собранието се одржува седница на која пратениците ќе гласаат за уставните амандмани за промена на Уставот. ,,Како што е познато,

„Македонија блокира“ утре ќе организира протест пред Собранието против уставните измени

„Македонија блокира“ утре ќе организира протест пред Собранието против уставните измени

„Македонија блокира“ на денешната прес-конференција се осврна на големиот сенароден протест, кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот. Во исто време во Собранието ќе се одржува седница, на која пратениците ќе гласаат за уставните амандмани за промена на Уставот. „Како што е познато,

Сенароден протест против уставните измени

Сенароден протест против уставните измени

ГЛАС за Македонија организира сенароден протест против уставните измени: “На 9ти јануари од 12.00 – 18.00ч. да излеземе масовно пред Собранието на Република Македонија и гласно да ги потсетиме народните избраници дека немаат легитимитет да ги гласаат уставните измени. Нашата татковина е Република Македонија, наше право е да се викаме Македонци.” Линк

ВО СРЕДА, СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ: Голем семакедонски протест против промена на Уставното име, точно на пладне пред Собрание!

ВО СРЕДА, СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ: Голем семакедонски протест против промена на Уставното име, точно на пладне пред Собрание!

Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари 2019 година (среда) со почеток во 12.00 часот за како што велат одбрана на името на државата и идентитетот на нацијата! Во нивниот повик се вели: Ги повикуваме Претседателот на Републиката

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари 2019 година (среда) со почеток во 12.00 часот за како што велат одбрана на името на државата и идентитетот

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари 2019 година (среда) со почеток во 12.00 часот за како што велат одбрана на името на државата и идентитетот на нацијата! Во нивниот повик се вели: Ги повикуваме Претседателот на Републиката