притисни ентер »

По Ријана и Леди Гага, и Селена Гомез влегува Во бизнисот со козметика

По Ријана и Леди Гага, и Селена Гомез влегува Во бизнисот со козметика

По Ријана, Леди Гага, и поп пејачката Селена Гомез ќе лансира козметичка линија. Меѓу производите ќе има парфеми, купки за бања, производи за нега на лице, коса, сапуни, лакови за нокти. Во 2012 таа го лансираше парфемот „Селена Гомез“, а исто така е бренд амбасадор за луксузната модна компанија „Коач“ и спортскиот бренд „Пума“. Интересот за козметика

Selena Gomez се откажува од музичката кариера?

Selena Gomez се откажува од музичката кариера?

Пронајде нешто ново Актерката и пејачка Селена Гомез реши да направи голем чекор во нејзината кариера. Покрај глумата и пеењето, со што се занимава уште од тинејџерските денови, реши да се обиде како претприемач. Поточно, таа е подготвена да лансира своја линија за убавина, исто како што направи и пејачката од Барбадос. Според странските медиуми, станува

Пејачка, актерка, дизајнерка, а сега и претприемач: Селена Гомез започнува нов бизнис

Пејачка, актерка, дизајнерка, а сега и претприемач: Селена Гомез започнува нов бизнис

Пејачката Селена Гомез им се придружува на Лејди Гага и Ријана , но не во студио, туку во светот на селебрити бјути могулите. Имено, како што пренесува „WWD“, Селена Гомез поднела барање за брендирање на името на својата истоимена бјути линија, која ќе вклучува парфеми, козметика, производи за нега на кожата и лицето, сапуни и етерични масла. На пејачката