притисни ентер »

Само Даблин не дал гаранции за навивачи на ЕП, па УЕФА им даде нов рок до 28 април

Само Даблин не дал гаранции за навивачи на ЕП, па УЕФА им даде нов рок до 28 април

Само ирската престолнина Даблин не дала гаранции дека може да прими минимум 25 отсто од капацитетот на својот „Авива стадион“ за мечевите на Европското првенство летово, по што сериозно е загрозена организацијата на мечеви на континенталниот шампионат во овој град од 12-те претходно избрани, но УЕФА им дала нов рок за такви гаранции до – 28 април.

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја извести УЕФА дека поради пандемијата, во моментов не сме во состојба да обезбеди гаранции за минимален

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја извести УЕФА дека поради пандемијата, во моментов не сме во состојба да обезбеди гаранции за минимален

Даблин на чекор од откажување на домаќинството, Манчестер нова опција?

Даблин на чекор од откажување на домаќинството, Манчестер нова опција?

УЕФА им порача на сите градови да обезбедат услови за присуство на навивачи при организацијата на натпреварите од Европското првенство. Еден домаќин се соочува со мали проблеми, па европската куќа на фудбалот ја одложи конечната одлука за организацијата на 20 април. Се работи за Даблин, кој засега не добил позитивен одговор од ирската фудбалска федерација

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Властите во Амстердам, еден од двата градови заедно со Букурешт каде македонската фудбалската репрезентација ќе ги игра своите натпревари на претстојното Европско првенство (ЕП), се одлучни во намерата да дозволат гледачи на Арената „Јохан Кројф“. Организаторите во Амстердам најавија дека ќе дозволат влез на најмалку 12.000 гледачи на стадионот со

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја извести УЕФА дека поради пандемијата, во моментов не сме во состојба да обезбеди гаранции за минимален

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика Властите во Амстердам, еден од двата градови заедно со Букурешт каде македонската фудбалската репрезентација ќе ги игра своите натпревари на претстојното Европско првенство (ЕП), се одлучни во намерата да дозволат гледачи на Арената „Јохан Кројф“. Организаторите во Амстердам

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Македонија на ЕП во Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Македонија на ЕП во Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Европското првенство и во Холандија ќе се игра пред гледачи, планирано е на „Јохан Кројф Арената“ да има 12.000 гледачи кога ќе игра Македонија против домашната селекција. Слично како и во Букурешт, и во Амстердам ќе се игра со 25 проценти од капацитетот на стадионот. На трибините ќе се влегува само со негативиен корона тест, а другите дополнителни

Македонија против Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Македонија против Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Европското првенство и во Холандија ќе се игра пред гледачи, планирано е на „Јохан Кројф Арената“ да има 12.000 гледачи кога ќе игра Македонија против домашната селекција. Слично како и во Букурешт, и во Амстердам ќе се игра со 25 проценти од капацитетот на стадионот. На трибините ќе се влегува само со негативиен корона тест, а другите дополнителни

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Македонија ќе игра со публика и на дуелот со Холандија во Амстердам

Македонија ќе игра со публика и на дуелот со Холандија во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација ќе дебитира на Европското првенство со дуелот против Австрија, а на истиот сепак ќе има одреден број гледачи. Организаторите на дуелите кои ќе се играат во романската престолнина Букурешт вчера потврдија дека ќе дозволат присуство на помал број гледачи, а истата информација денеска стигна и од Амстердам. УЕФА им

И Холандија ги отвора вратите за навивачите на ЕП, 12.000 фанови на трибините на „Јохан Кројф“ Арената

И Холандија ги отвора вратите за навивачите на ЕП, 12.000 фанови на трибините на „Јохан Кројф“ Арената

Влез на „Јохан Кроијф“ Арената ќе биде дозволен само со негативен тест на коронавирус. По вчерашната одлука на романските власти да дозволат ограничен број на навивачи на Националниот стадион во Букурешт, денеска и Холандија дозволи да има навивачи на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам за време на натпреварите на Европското првенство. Македонските

Холандија дозволи навивачи на трибините за дуелите на ЕУРО

Холандија дозволи навивачи на трибините за дуелите на ЕУРО

Македонија ќе истрча пред 12 000 навивачи на „Јохан Кројф“ против Холандија во третото коло од групната фаза од Европското првенство на 22 јуни. Ова го потврдија од Холандија откако Гијс Де Јонг најави дека ЕУРО ќе се игра пред публика, поточно 12 000 лица ќе добијат дозвола за да ги гледаат во живо натпреварите на „Јохан Кројф“. Протоколите се прецизни,

Мaкедонија против Холандија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи

Мaкедонија против Холандија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи

Maкедонија ова лето ќе игра на Европското првенство, првите два натпревари ќе ги играме во Букурешт против Австрија и Украина, а третиот во Амстердам каде што ќе не пречека Холандија. Засега најавите се дека на Европското првенство ќе има публика, колку не се знае. Сега информација пристигна од Фудбалската федерација на Холандија за натпреварите кои

Македонија во Амстердам пред 12.000 гледачи – за навивачите влез само со негативен тест

Македонија во Амстердам пред 12.000 гледачи – за навивачите влез само со негативен тест

Македонската фудбалска репрезентација во Амстердам на мечот од третото коло на своето деби на Европското првенство летово ќе игра пред минимум 12.000 гледачи, откако организацискиот одбор одобри 25 отсто пополнетост на капацитетот на „Јохан Кројф Арената“. Холанѓаните објавија дека на стадионот во Амстердам ќе има четвртина полн капацитет, но со надеж