притисни ентер »

Ѓоковиќ две победи го делат од првото место на АТП!

Ѓоковиќ две победи го делат од првото место на АТП!

Доминик Тим го изненади Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија Опен. Тим славеше протв светкиот рекет број 1 со 7:6, 7:6, 4:6, 7:6. Освен што изгуби прилика да стигне до втората титула во Мелбурн Надал е во опасност и да го изгуби првото место на АТП листата. Новак Ѓоковиќ ќе се врати на првото место на АТП листата ако ја одбрани титулата во

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Австриецот Доминик Тим го совлада Рафаел Надал со 3:1 во сетови (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) и стана последниот патник во полуфиналето на Австралија опен. Во извонреден меч кој трипати одеше во тај-брекк, австрискиот тенисер, инаку финалист за Ролан Гарос во последните две години, за првпат успеа да стигне во најдобрата четворка во Мелбурн. Тим кој загуби

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Австриецот Доминик Тим го совлада Рафаел Надал со 3:1 во сетови (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) и стана последниот патник во полуфиналето на Австралија опен. Во извонреден меч кој трипати одеше во тај-брекк, австрискиот тенисер, инаку финалист за Ролан Гарос во последните две години, за првпат успеа да стигне во најдобрата четворка во Мелбурн. Тим кој загуби

Ѓоковиќ гледа кон првото место, титула во Мелбурн го враќа на врвот на АТП

Ѓоковиќ гледа кон првото место, титула во Мелбурн го враќа на врвот на АТП

Елиминацијата на Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија Опен носи убави вести за Новак Ѓоковиќ и неговите навивачи. Шпанецот загуби од Доминик Тием и со тоа му овозможи на лутиот ривал да се надева на враќање на врвот на АТП листата. Тоа ќе го направи доколку ја одбрани титулата во Мелбурн оваа година. На патот до тоа српскиот ас ќе има две пречки

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Тим му се одмазди на Надал и избори полуфинале на АО

Австриецот Доминик Тим го совлада Рафаел Надал со 3:1 во сетови (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) и стана последниот патник во полуфиналето на Австралија опен. Во извонреден меч кој трипати одеше во тај-брекк, австрискиот тенисер, инаку финалист за Ролан Гарос во последните две години, за првпат успеа да стигне во најдобрата четворка во Мелбурн. Тим кој загуби