притисни ентер »

Кузмановски славеше, Миркуловски перфектен против лидерот Хановер

Кузмановски славеше, Миркуловски перфектен против лидерот Хановер

Филип Кузмановски е единствениот Македонец кој денеска со својата екипа славеше на мечевите во Бундеслигата. Составот на Магдебург пред своите гледачи беше подобар од Минден со 31-29 и тоа пред се благодарение на првото полувреме во кое направија предност од четири голови (15-11). Дамгард со осум гола беше најдобар кај победникот за која Кузмановски

Томовски до четири одбрани со Лемго, Миркуловски до „два од два“ со Хановер

Томовски до четири одбрани со Лемго, Миркуловски до „два од два“ со Хановер

Чуварот на мрежата на македонската ракометна репрезентација, Мартин Томовски, доживеа пораз во Бундеслигата и како гостин кај Лемго со неговиот Лудвигсхафен загуби со 27-19. Лемго диктираше темпо на игра цел натпревар и заслужено дојде до полн плен. Томовски доби скромна минутажа, за која запиша вкупно четири одбрани. Филип Миркуловски и неговиот Вецлар