притисни ентер »

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Ракометниот клуб Бутел денеска соопшти дека потпишале договор на четири сезони со кадетскиот репрезентативец на Нигерија – Фарук Јусуф. Тој настапува на десната бековска позиција и досега го носеше дресот на Сокото Академи. Јусуф е трети стрелец на Мундијалот во Скопје зад македонските репрезентативци Костески и Серафимов и на шест меча постигна 40

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Ракометниот клуб Бутел денеска соопшти дека потпишале договор на четири сезони со кадетскиот репрезентативец на Нигерија – Фарук Јусуф. Тој настапува на десната бековска позиција и досега го носеше дресот на Сокото Академи. Јусуф е трети стрелец на Мундијалот во Скопје зад македонските репрезентативци Костески и Серафимов и на шест меча постигна 40

Бутел го ангажира третиот стрелец од кадетскиот Мундијал

Бутел го ангажира третиот стрелец од кадетскиот Мундијал

Ракометниот суперлигаш се засили со Нигериецот Фарук Јусуф. Екипата на Бутел успеа да го ангажира еден од најдобрите ракометари од Светското кадетско првенство кое се одржува во Скопје, Нигериецот Фарук Јусуф. Јусуф кој потпиша четиригодипен договор со Бутел, настапува на позицијата десен бек, а досега го носеше дресот на Сокото Академи. Јусуф моментно

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

Ракометниот клуб Бутел денеска соопшти дека потпишале договор на четири сезони со кадетскиот репрезентативец на Нигерија – Фарук Јусуф. Тој настапува на десната бековска позиција и досега го носеше дресот на Сокото Академи. Јусуф е трети стрелец на Мундијалот во Скопје зад македонските репрезентативци Костески и Серафимов и на шест меча постигна 40

Бутел си најде засилување на У19 Мундијалот во Скопје

Бутел си најде засилување на У19 Мундијалот во Скопје

Нигерискиот бек кој е моментално трет најдобар стрелец на кадетскиот Мундијал потпиша за скопски Бутел. Фарук Јусуф постигна 8 голови кога играше против Македонија во второто коло од фазата по групи, а вкупно на Мундијалот даде 40 и е трет на листата на стрелци зад нашите Костески и Серафимов. Нигерија го заврши Мундијалот на претпоследното 23-то место

РК Бутел потпиша со Фарук Јусуф

РК Бутел потпиша со Фарук Јусуф

Ракометниот клуб Бутел ги засили своите редови со третиот најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометниот Мундијал во Скопје, нигерискиот кадетски репрезентативец Фарук Јусуф. Африканскиот ракометар настапува на позицијата десен бек, а во Бутел доаѓа од екипата на Сокото Академи. Тој со скопскиот тим потпиша четиригодишен договор ,а на подготовките

Нигериецот Јусуф ново засилување за Бутел

Нигериецот Јусуф ново засилување за Бутел

Македонскиот ракометен суперлигаш Бутел го ангажира Нигериецот Фарук Јусуф, третиот стрелец на Мундијалот за играчи до 19 години, кој се одржува во Скопје. Нигериецот потпиша четиригодишен договор со Бутел. Со ангажирањето на Јусуф, Бутел ја засили конкуренцијата во тимот на  десната бековска позиција. Младиот нигериски репрезентативец  ќе и се приклучи

Бутел се засили со еден од најдобрите стрелци на кадетското СП

Бутел се засили со еден од најдобрите стрелци на кадетското СП

Бутел Скопје денеска донесе уште едно засилување, а станува збор за кадетскиот репрезентативец на Нигерија, Фарук Јусуф. Јусуф настапува како десен бек и е трети најдобар стрелец на кадетското Светското првенство (СП), кое се одржува во Скопје. „Среќен сум што потпишав договор со Бутел Скопје, кој постојано се развива. Се надевам дека ќе им помогнам

Бутел се засили со кадет на Нигерија, потпиша четиригодишен договор со Јусуф

Бутел се засили со кадет на Нигерија, потпиша четиригодишен договор со Јусуф

Екипата на Бутел одлично го искористи Светското првенство за кадети кое се игра во Скопје, откако го договори моменталниот трет стрелец на шампионатот. Од денес нов член на бутелци е надежниот нигериски репрезентативец Фарук Јусуф, со кого потпиша четиригодишен договор. Тој настапува на десната бековска позиција и досега го носеше дресот на Сокото

Бутел се засили со Милошески

Бутел се засили со Милошески

Ракометниот клуб Бутел донесе ново засилување на левата бековска позиција. Екипата на Бутел продолжува со ангажирање на нови ракометари за новата сезона и најново засилување е левиот бек Христијан Милошевски. Младиот 20-годишен ракометар минатата сезона настапуваше за екипата на Работнички, а има играно и за вториот тим на Вардар. – Сакам да изразам

Бутел потпиша со Милошески

Бутел потпиша со Милошески

Ракометниот клуб Бутел потпиша договор на две години со левиот бек Христијан Милошески. Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го носеше дресот на Работнички. – Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но исто така и среќен што ќе соработувам

Бутел потпиша со Милошески

Бутел потпиша со Милошески

Ракометниот клуб Бутел потпиша договор на две години со левиот бек Христијан Милошески. Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го носеше дресот на Работнички. – Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но исто така и среќен што ќе соработувам

РК Бутел: Милошески потпиша двегодишен договор

РК Бутел: Милошески потпиша двегодишен договор

Ракометниот клуб Бутел потпиша договор на две години со левиот бек Христијан Милошески. Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го носеше дресот на Работнички. – Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но исто така и среќен што ќе соработувам

РК Бутел: Милошески потпиша двегодишен договор

РК Бутел: Милошески потпиша двегодишен договор

Ракометниот клуб Бутел потпиша договор на две години со левиот бек Христијан Милошески. Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го носеше дресот на Работнички. – Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но исто така и среќен што ќе соработувам

Бутел го ангажира Милошески

Бутел го ангажира Милошески

Македонскиот ракометен суперлигаш Бутел потпиша двегодишен договор со левиот бек Христијан Милошески. Младиот ракометар Милошевски беше дел од вториот тим на Вардар, а минатата сезона го носеше дресот на Работнички. – Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната соработка. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но

Бутел се засили со талентираниот Христијан Милошевски

Бутел се засили со талентираниот Христијан Милошевски

РК Бутел Скопје потпиша двегодишен договор со левиот бек Христијан Милошевски, кој минатата сезона го носеше дресот на Работнички, а претходно има настапувано и за вториот тим на Вардар. Милошевски се заблагодари за можноста на Бутел, кој му даде шанса во екипата. „Му благодарам на Бутел за можноста. Среќен сум што ќе играм за тимот во следните години

Христијан Милошески го засили Бутел Скопје

Христијан Милошески го засили Бутел Скопје

Екипата на Бутел Скопје донесе нов ракометар во своите редови и потпиша договор со левиот бек Христијан Милошески. Милошески, кој има 20 години, во редовите на бутелчани доаѓа од Работнички . Потекнува од составот на Филип Прилеп, а во кариерата настапуваше и за Вардар Јуниор . „Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум