притисни ентер »

Затвореник и негов пријател од Тетово обвинeти за изнуда, прво претепале Тетовчанец а потоа му ги украле и парите

Затвореник и негов пријател од Тетово обвинeти за изнуда, прво претепале Тетовчанец а потоа му ги украле и парите

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.З.(20) од с.Озормиште, тетовско, кој издржува затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Тетово и Љ.Б. (31) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. На 26.05.2021 во близина на с.Ѓермо, тетовско, пријавените со употреба на физичка сила и закани од Н.Д. од

Петмина учесници на протестот во Тетово поради трагедијата добија условни казни затвор од една година

Петмина учесници на протестот во Тетово поради трагедијата добија условни казни затвор од една година

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Условни казни за обвинетите за насилните протести за пожарот во модуларната болница

Условни казни за обвинетите за насилните протести за пожарот во модуларната болница

54 Споделувања Share Tweet Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Петмината демонстранти од Тетово добија условни казни

Петмината демонстранти од Тетово добија условни казни

Петмината демонстранти од Тетово добија условни казни затвор од една година. Обвинетите ја признаа вината, а судот утврди казна затвор од една година доколку повторно го сторат делото во наредните три години. Тие на 17 септември учествуваа на протести по пожарот во тетовската модуларна болница во која загинаа 14 луѓе.  Казната им е изречена денеска,

Условни казни за насилните протести во Тетово

Условни казни за насилните протести во Тетово

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица, на 17-ти септември, добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода. Обвинетите ја признаа вината, а судот утврди казна затвор од една година доколку повторно го сторат делото во наредните три години. Ним им се судеше за „напад врз службено лице“, поради насилство врз полицајците

Условни казни за петмината кои сакаа да протестираат пред седиштето на ДУИ во Мала Речица по пожарот во тетовскиот ковид-центар

Условни казни за петмината кои сакаа да протестираат пред седиштето на ДУИ во Мала Речица по пожарот во тетовскиот ковид-центар

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени се на условна казна затвор од една година. Казната им е изречена денеска, на судењето кое се одржа во Основниот суд во Тетово. На Блерим Ахмеди (31) од с. Туин, Кичевско, Насер Белули (52), од

Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

Петмината уапсени демионстранти за време на протестот во Тетово организиран на 17 септември по трагедијата во која во пожар во модуларната болница живи изгореа 14 луѓе, заработија условни казни. Во следните три години несмеат да направат друго кривично дело, отие ќе треба да одлежата по една година затвор, вала им пресуди денеска Основниот суд во Тетово

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

ЕКСПРЕСНИ ПРЕСУДИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО: За протестирање казни затвор, а за изгорената болница „виновен“ е само продолжениот кабел

ЕКСПРЕСНИ ПРЕСУДИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО: За протестирање казни затвор, а за изгорената болница „виновен“ е само продолжениот кабел

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено лице", поради насилството врз полицајците на протестот на 17 септември кој се организираше дента во Тетово при што беше побарана одговорност за 14-те лица кои ги загубија животите при пожарот во модуларната болница

Само во Македонија: Една година затвop за демонстpaнтите кои бараа одговорност за пожapoт во тетовската бoлницa

Само во Македонија: Една година затвop за демонстpaнтите кои бараа одговорност за пожapoт во тетовската бoлницa

Петтемина приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено лице“,

Петтемина приведени добија условни казни за насилните протести во Тетово на 17 септември

Петтемина приведени добија условни казни за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор добија петтемина приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември и, како што информира еден од адвокатите во процесот, ќе бидат пуштени на слобода. Во Основниот суд Тетово на обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Петмина демонстранти добија условни казни за насилните протести во Тетово

Петмина демонстранти добија условни казни за насилните протести во Тетово

Петмина демонстранти добија условни казни за насилните протести во Тетово М.Т. Пред 2 минути Тетово 2021 / Пожар во модуларна болница ковид Фото: „Слободен печат“/Драган Митрески Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше

Петмина демонстранти добија условни казни за насилните протести во Тетово

Петмина демонстранти добија условни казни за насилните протести во Тетово

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено